Funkcjonariusze SG zatrzymali 40-letniego Ukraińca poszukiwanego "czerwoną notą" Interpolu

2021-03-26 13:19
40-letni obywatel Ukrainy był poszukiwany czerwoną notą
Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG w ciągu kilku godzin zatrzymali dwóch Ukraińców poszukiwanych międzynarodowym listem gończym. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany przez Interpol „czerwoną notą”. W Rosji grozi mu nawet 20 lat więzienia.

Pierwszym zatrzymanym przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej to 40-letni obywatel Ukrainy poszukiwany od dwóch lat przez Interpol za przestępstwa narkotykowe. Wpadł podczas kontroli granicznej na przejściu w Medyce. W Rosji gdzie wydano za nim „czerwoną notę”, czyli najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań, grozi mu kara do 20 lat więzienia.

CZYTAJ TAKŻE: 66-latka zniszczyła dwa przystanki. Sprejem namalowała błyskawice i napisała "Kaczor won"

Podobna sytuacja miała miejsce na przejściu granicznym w Korczowej. Gdzie do odprawy na wjazd do Polski zgłosił się 26-letni Ukrainiec. Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że młody mężczyzna jest poszukiwany przez rumuńskie służby. Dodatkowo wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Jest poszukiwany za oszustwa i przestępstwa migracyjne.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i zostaną doprowadzeni do prokuratury, a o dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Rzeszowscy licealiści zachęcają do badań profilaktycznych
Sonda
Czy jesteś za zniesieniem handlu w niedziele?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE