Francja i Rumunia poszukiwały dwóch Ukraińców zatrzymanych na granicy

2021-04-07 14:55 A.I
Przestępcy zatrzymani na podkarpackiej granicy
Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Na przejściach granicznych w Korczowej oraz w Budomierzu Straż Graniczna zatrzymała dwóch mężczyzn poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. Po zakończeniu procedur ekstradycyjnych przestępcy trafią przed rumuński oraz francuski wymiar sprawiedliwości.

Pierwszego z mężczyzn zatrzymano 3 kwietnia na przejściu granicznym w Korczowej. W trakcie kontroli 31-letniego Ukraińca wjeżdżającego do Polski, funkcjonariusz Straży Granicznej ustalił, że cudzoziemcem interesuje się rumuński wymiar sprawiedliwości. Był podejrzany o nielegalne przekroczenie granicy, przemyt papierosów oraz udział z zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi nawet 15 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Na Podkarpaciu powstaną masowe punkty szczepień przeciw COVID-19

Ukrainiec był poszukiwany we Francji

Z kolei minionej nocy 6/7 kwietnia w Budomierzu, mundurowi z SG zatrzymali kolejnego obywatela Ukrainy. Jak się okazało, 57-letni mężczyzna był poszukiwany przez francuskie służby, które również wydały za nim ENA oraz czerwoną notę Interpolu. Cudzoziemiec był podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej przerzucającej nielegalnych imigrantów z Francji do Wielkiej Brytanii i organizację im nielegalnego pobytu. Mężczyźnie grozi do 3 lata pozbawienia wolności. Decyzję w jego sprawie podejmie sąd.