Forum Rozwoju Przemyśla zabiega o powstanie ścieżki rowerowej na odcinku Przemyśl – Malhowice

2020-06-26 15:42 Anna Cichy
rower
Autor: Pixabay

Od zeszłego roku trwa tam rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 885. W planie w prawdzie była ścieżka rowerowa, ale według członków stowarzyszenia Forum Rozwoju Przemyśla, zdecydowanie za krótka. Postanowili zająć się tą sprawą.

Jak powiedział nam Grzegorz Kość, z Forum Rozwoju Przemyśla, stowarzyszenie zainteresowało się tematem modernizacji drogi wojewódzkiej 885 na odcinku Przemyśl – Malhowice, po tym jak okazało się że projekt nie uwzględnia powstania ścieżki rowerowej z Przemyśla do Malhowic. Natychmiast wystąpili z oficjalnymi zapytaniami do Wójta Gminy Przemyśl i Podkarpackiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, gdzie dowiedzieli się, że w planie budowy jest 150 - metrowy odcinek ścieżki rowerowej przy samym przejściu granicznym w Malhowicach oraz chodniki w Nehrybce i Hermanowicach.


- Przyjęliśmy tę informację ze sporym rozczarowaniem, ponieważ droga jeszcze przed remontem była niebezpieczna dla rowerzystów, a teraz kiedy jej parametry zostaną podniesione i kiedy powstanie przejście graniczne, to ruch jeszcze bardziej się zwiększy. A za samochodami pojawią się rowerzyści - mówi Grzegorz Kość.

Wobec tego zwrócili się z oficjalnym apelem do Marszałka Województwa Podkarpackiego.

- W odpowiedzi, którą udzieli nam Piotr Pilch, wicemarszałek województwa , przyznał rację argumentom przedstawionym przez stowarzyszenie Forum Rozwoju Przemyśla, jednakże powstanie tej ścieżki powiązał z budową przejścia granicznego w Malhowicach. Można powiedzieć, że jest to pewien sukces, ponieważ władze zauważyły potrzebę budowy tej ścieżki i deklarują, że ona powstanie. My jako stowarzyszenie będziemy ten temat drążyć i chcemy żeby turyści i mieszkańcy Przemyśla oraz sołectw zlokalizowanych wzdłuż tej drogi mogli z niej bezpiecznie korzystać - powiedział Grzegorz Kość.

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Przemyśla zapewnia, że dopilnuje, by ścieżka rowerowa powstała, POSŁUCHAHCIE, mówi Grzegorz Kość: 

Forum Rozwoju Przemyśla walczy o powstanie ścieżki rowerowej z Przemysla do Malhowic
Robot, który może pomóc personelowi medycznemu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.