Forum Rozwoju Przemyśla zabiega o powstanie ścieżki rowerowej na odcinku Przemyśl – Malhowice

2020-06-26 15:42
rower
Autor: Pixabay

Od zeszłego roku trwa tam rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 885. W planie w prawdzie była ścieżka rowerowa, ale według członków stowarzyszenia Forum Rozwoju Przemyśla, zdecydowanie za krótka. Postanowili zająć się tą sprawą.

Jak powiedział nam Grzegorz Kość, z Forum Rozwoju Przemyśla, stowarzyszenie zainteresowało się tematem modernizacji drogi wojewódzkiej 885 na odcinku Przemyśl – Malhowice, po tym jak okazało się że projekt nie uwzględnia powstania ścieżki rowerowej z Przemyśla do Malhowic. Natychmiast wystąpili z oficjalnymi zapytaniami do Wójta Gminy Przemyśl i Podkarpackiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, gdzie dowiedzieli się, że w planie budowy jest 150 - metrowy odcinek ścieżki rowerowej przy samym przejściu granicznym w Malhowicach oraz chodniki w Nehrybce i Hermanowicach.


- Przyjęliśmy tę informację ze sporym rozczarowaniem, ponieważ droga jeszcze przed remontem była niebezpieczna dla rowerzystów, a teraz kiedy jej parametry zostaną podniesione i kiedy powstanie przejście graniczne, to ruch jeszcze bardziej się zwiększy. A za samochodami pojawią się rowerzyści - mówi Grzegorz Kość.

Wobec tego zwrócili się z oficjalnym apelem do Marszałka Województwa Podkarpackiego.

- W odpowiedzi, którą udzieli nam Piotr Pilch, wicemarszałek województwa , przyznał rację argumentom przedstawionym przez stowarzyszenie Forum Rozwoju Przemyśla, jednakże powstanie tej ścieżki powiązał z budową przejścia granicznego w Malhowicach. Można powiedzieć, że jest to pewien sukces, ponieważ władze zauważyły potrzebę budowy tej ścieżki i deklarują, że ona powstanie. My jako stowarzyszenie będziemy ten temat drążyć i chcemy żeby turyści i mieszkańcy Przemyśla oraz sołectw zlokalizowanych wzdłuż tej drogi mogli z niej bezpiecznie korzystać - powiedział Grzegorz Kość.

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Przemyśla zapewnia, że dopilnuje, by ścieżka rowerowa powstała, POSŁUCHAHCIE, mówi Grzegorz Kość: 

Forum Rozwoju Przemyśla walczy o powstanie ścieżki rowerowej z Przemysla do Malhowic
Robot, który może pomóc personelowi medycznemu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE