Elektroniczne oczy Straży Granicznej. Przed ich wzrokiem nic się nie ukryje! [AUDIO, WIDEO]

2020-12-09 13:01
SG oko
Autor: BOSG w Przemyślu

To najnowszej generacji kamery termowizyjne, którymi dysponują funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z dziewięciu placówek na Podkarpaciu

Przed ich wzrokiem naprawdę nic się nie ukryje, bo nie dość, że mogą być używane do ochrony granicy w dzień i w nocy, bez względu na warunki pogodowe, to mają bardzo duży zasięg obserwacji, nawet do kilku kilometrów!

Te urządzenia zdecydowanie usprawnią pracę i służbę funkcjonariuszy Straży Granicznej ochraniających podkarpacki odcinek zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie dość często dochodzi do prób nielegalnego jej przekroczenia, a także prób przemytu.

- Urządzenia umożliwią obserwację, detekcję i rejestrację ewentualnych prób nielegalnego przekroczenia granicy oraz przemytu towarów. - powiedział radiu ESKA chor. sztab Piotr Zakielarz z referatu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu.

POSŁUCHAJ o szczegółach, mówi chor. sztab Piotr Zakielarz:

Elektroniczne oczy Podkarpackiej Straży Granicznej

Zakup najnowszej generacji sprzętu o wartości prawie 3 mln złotych sfinansowano z funduszy unijnych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Dziesięć chłodzonych kamer termowizyjnych tureckiego producenta Göz Mobile zakupiono we wrześniu bieżącego roku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE