Dostałeś SMS-a z banku z informacją o tzw „nocnej lokacie? - zignoruj i usuń!

2021-09-13 14:53
sms
Autor: Pixabay

To nowa metoda oszustów na wyłudzanie pieniędzy! Cyberprzestępcy podają się za jeden z największych banków.

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed nową metodą podszywania się oszustów pod banki.

Cyberprzestępcy rozsyłają SMS-y, w których podają się za jeden z dużych banków. Wiadomości dotyczą rzekomego przejęcia środków bankowych przez Ministerstwo Finansów. Jedyną szansą na zachowanie pieniędzy ma być fałszywa „nocna lokata”.

- Oszuści powołują się na rzekome zarządzenie Ministra Finansów o zajęciu dużej części sald z kont ROR. Przekonują, że aby tego uniknąć, należy jak najszybciej przelać pieniądze na „nocną lokatę” i podają numer konta. - informuje Agnieszka Siwy, z-ca rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Jeśli nie chcecie paść ofiarą oszustwa, to nie wierzcie w podejrzane wiadomości, nie odpisujcie i nie przelewajcie swoich pieniędzy na nieznane wam konta bankowe! W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktujcie się z waszym oddziałem banku.

Sezon grypowy - co trzeba wiedzieć o grypie i szczepionce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE