Kim jest Bibianna B. ? Od niedawna w Przemyślu działa i … prowokuje!

2020-11-18 14:57 Anna Cichy
ksiązki
Autor: Anna Cichy

Prowokuje do czytania! W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu powstał Wirtualny Klub Czytelniczy pod przewrotnym i prowokującym tytułem „Dołóż książkę (ą) Bibiannie B". Poznaj szczegóły na ESKA Przemyśl!

Pandemia koronawirusa rozpanoszyła się na dobre w każdej dziedzinie życia. Po pierwszym szoku zaczęliśmy jednak nieśmiało uczyć się żyć z nowymi obostrzeniami i dziś można śmiało powiedzieć, że niektórym idzie to naprawdę świetnie. Instytucje kultury zwolniły tempo, większość jest nieczynna. Dotyczy to też bibliotek. Nie znaczy to jednak, że ludzie czytający przestali czytać! Pedagogiczna Biblioteka  Wojewódzka w Przemyślu wyszła naprzeciw swoim wiernym czytelnikom i postanowiła stworzyć dla nich przestrzeń, gdzie będzie można wymienić się wrażeniami, spostrzeżeniami na temat ulubionych lektur. Wirtualny Klub Czytelniczy „Dołóż Książkę Bibiannie B” działa, jaka sama nazwa wskazuje wirtualnie, więc z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. 

Kim jest Bibianna B?

- To wielogłowy twór biblioteczny. To osoba serdeczna i przyjazna. Pod postacią Bibianny kryją się bibliotekarze z naszej biblioteki, którzy chętnie będą recenzować każdą pozycję książkową nadesłaną do nas przez naszych czytelników – powiedziała radiu ESKA Barbara Bak, z PBW w Przemyślu.

Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka uruchomiła sporo udogodnień dla swoich czytelników. Dziś bez wychodzenia z domu można zatem zamówić sobie książkę pod wskazany adres. To samo dotyczy skanowanych materiałów, czy ksero, potrzebnych do prac naukowych. Ponadto w PBW nie brakuje szkoleń internetowych.

POSŁUCHAJ o szczegółach. Opowiedziała nam o tym Barbara Bak z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu:

Dołóż książką Bibiannie B.
Jesienny Spacer po parku w Krasiczynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.