Delegacja na rzecz Dzieci UNICEF odwiedziła strażników granicznych w Medyce

2022-08-12 17:33
Straż Graniczną w Medyce odwiedziła delegacja na rzecz dzieci UNICEF
Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Do placówki Straży Granicznej w Medyce przyjechała dwuosobowa delegacja Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF. Podczas spotkania przyjezdni zapoznali się z procedurami przekraczania granicy przez ukraińskie dzieci bez opiekunów prawnych.

Delegacja Funduszu Narodów Zjednoczonych zwróciła szczególną uwagę na fundamentalne znaczenie współpracy Straży Granicznej z sądem rodzinnym. Dzięki niej, przy przekraczaniu granicy nieletni w bardzo szybki sposób zyskują opiekunów tymczasowych. To w znacznym stopniu przekłada się na sprawne uregulowanie sytuacji prawnej ukraińskich dzieci znajdujących się na terytorium Polski.

Kto zatruł Odrę? Trwają poszukiwania sprawcy ekologicznej katastrofy

UNICEF podziękował Straży Granicznej za pomoc dzieciom

Podczas spotkania przedstawiciele UNICEF w rozmowie z Komendantem Placówki Straży Granicznej w Medyce poruszyli istotny problem. Chodzi o postępowania z małoletnimi, których dane mogą widnieć w systemach poszukiwawczych.

Podczas wizyty reprezentanci UNICEF podziękowali za pracę i zaangażowanie funkcjonariuszy w Straży Granicznej w pomoc małoletnim. Szczególnie w czasie konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Podziękowali za stworzenie przyjaznych warunków, które pozwoliły zmniejszyć traumę małoletnich, którzy opuścili swój dom.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE