Przemyscy Gladiatorzy pokazali klasę!

i

Autor: fot. Grzegorz Gajdzik

Co to był za mecz! Przemyscy Gladiatorzy pokazali klasę!

2023-03-28 15:28

Spełniło się największe życzenie najwierniejszych kibiców przemyskich piłkarzy ręcznych z drużyny Orlen Upstream SRS Przemyśl. Po serii porażek nasi zagrali znakomity mecz!

Już dawno w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie wrzało taką euforią. Nic dziwnego; wszak kibice przemyskich Gladiatorów kilka razy ostatnio opuścili ją w niepysznych nastrojach po serii porażek przemyskich piłkarzy ręcznych.

Przeciwnik z jakim przyszło im się mierzyć w ubiegłą sobotę 25 marca to bardzo mocna drużyna AZS AWF Biała Podlaska, kandydat do awansu do PGNiG Superligi.

Czy wierzyliśmy w odmianę losu w pojedynku z zespołem, który wciąż liczy się w grze o PGNiG Superligę? Tak. Gdyby tej wiary zabrakło, moglibyśmy już pakować manatki i podziękować z rywalizację. Ale doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że między marzeniami i wiarą, a rzeczywistością jest spora różnicą. Doskonale wiedzieliśmy, że tylko wejście na najwyższy swój poziom, wspięcie się na wyżyny swoich umiejętności i możliwości może pozwolić naszym Gladiatorom marzenia przekuć w czyn – komentuje Robert Skawiński, prezes SRS Przemyśl.

Obejrzyj galerię z meczu autorstwa Grzegorza Gajdzika:

Przemyscy Gladiatorzy pokazali klasę!

Od pierwszych minut meczu dało się zauważyć niezwykłą wolę walki przemyskich szczypiornistów, pomysł na grę, pewność siebie, skuteczną obronę i bezkompromisowy atak. Tego dnia kibice piłki ręcznej z nieskrywaną przyjemnością i dumą patrzyli na poczynania przemyskiej drużyny na parkiecie!

To nie była wyrównana walka. Przemyska drużyna była zdecydowanie lepsza! Przez obydwie połowy meczu udało im się utrzymywać przewagę kilkoma punktami, a ilość wspaniale przeprowadzonych akcji w ataku i obronie oraz ilość spektakularnie obronionych bramek przerosła najśmielsze oczekiwania nawet najbardziej zagorzałych fanów drużyny!

Od początku ryzykowaliśmy, bo długimi fragmentami przy ataku pozycyjnym trener Stanisław Makowiejew wycofywał Gracjana Nowaka z bramki i „dodawał” jednego zawodnika w polu. To był znakomity manewr, podobnie jak gra na dwa koła. Maciej Kubisztal i Dzianis Krytski wykonywali dobrą robotę. Nie można  nie wspomnieć o pełnej pasji i zaangażowania grze w defensywie. Dobrze funkcjonowały skrzydła, a zwłaszcza Kacper Kielar. Ważną postacią był Kamil Guzdek. Na środku dzielili i rządzili Stanisław Makowiejew i Tomasz Biernat. Kiedy w 15. min trafił Mateusz Kroczek, kibice przecierali oczy ze zdumienia, bo wynik brzmiał 9:5. Nie był to jednak jednorazowy przebłysk, a rezultat znakomicie tkanych założeń taktycznych. Trzecia ekipa w tabeli nie miała pomysłu, aby zabić w naszych poczynaniach rozwagi – komentuje prezes Skawiński.

Chwile grozy przeżyła publiczność w ostatnich minutach meczu, kiedy drużyna z Białej Podlaskiej zaczęła niebezpiecznie zbliżać się punktami do przemyślan. Minutę przed końcem meczu doprowadzili do remisu!

Jednak MVP spotkania, czyli Tomasz Biernat zdobył na 12 sekund przed końcem pojedynku upragnioną, decydującą bramkę.

Wielkie brawa należą się całemu zespołowi Orlen Upstream SRS Przemyśl, bo w ubiegłą sobotę zagrali po mistrzowsku i z całą pewnością wlali w serca przemyskich kibiców sporą dawkę nadziei na to, że zła passa właśnie dobiegła końca.

Miejmy nadzieję, że to zwycięstwo i styl gry doda przemyskim szczypiornistom wiatru w skrzydła. Czekamy na kolejne mecze!

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – AZS AWF Biała Podlaska 27:26 (16:13)

ORLEN Upstream SRS: Nowak, Zajdel – Kielar 4, Skawiński 1, Walczyk 0, Guzdek 4, Biernat 6, Makuła 0, Świt 0, M. Kroczek 2, Wandzel 2, Krytski 4, Kubisztal 1, Makowiejew 3, Kulka 0.

AZS AWF Biała Podlaska: Adamiuk, Kwiatkowski, Wiejak – Maksymczuk 7, Łazarczyk 5, Tarasiuk 1, Szendzielorz 0, Stefaniec 1, Mazur 4, Kozycz 2, Antoniak 3, Lewalski 0, Baranowski 1, Wójcik 2, Wojnecki 0.

Sędziowali: Urszula Lesiak i Małgorzata Lidacka (obie z Krakowa).

Kary: ORLEN Upstream SRS – 16 min; AZS AWF Biała Podlaska – 16 min.

Widzów: 300.

Tomaszewski o meczu z Albanią

QUIZ. Quentin Tarantino i jego filmy. Pamiętacie te kultowe teksty?

Pytanie 1 z 10
Co zapowiada Marcellus Wallace w "Pulp Fiction", chcąc zemscić się na policjancie, który go upokorzył?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE