Cedra KAS

i

Autor: materiały prasowe KAS

Cedra znów pokrzyżowała plany przemytnikom [film]

2020-12-11 12:08

Tę czworonożną funkcjonariuszkę już zapewne dobrze znacie! Przed jej czujnym nosem nic się nie ukryje. Jest prawdziwą zmorą przemytników! Zobaczcie ją w akcji!

Podczas jednej z ostatnich służb Cedra towarzyszyła funkcjonariuszom w kontroli ukraińskiego busa na przejściu granicznym w Medyce.  Skuteczny węch psa pomógł w wykryciu skrytki w zbiorniku paliwa, w którym znajdowała się kontrabanda.

Tym razem z pomocą Cedry funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili próbę przemytu ponad 4 tys. sztuk papierosów. Nielegalny towar ukryty był w przerobionym zbiorniku paliwa.

Niezawodny węch psa i świetne wyszkolenie znów dało efekt. Pies zareagował natychmiast. Zobaczcie wideo!

Cedra od 5 lat wspomaga pracę funkcjonariuszy KAS na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy. Energiczny i żywiołowy owczarek belgijski ma na swoim koncie wiele wywęszonych skrytek z nielegalnymi papierosami.

Przeciwko podejrzanemu o przemyt kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, do którego oprócz wykrytych papierosów , zatrzymano także samochód  oraz 1 tys. zł na poczet kary. Jedną z konsekwencji przemytu jest także skierowanie wniosku do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej obywatela Ukrainy do powrotu do kraju.

Prezydent Przemyśla o mieszkaniach, kredycie i budowie aquaparku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE