farmaceutyki

i

Autor: KAS materiały prasowe

Budomierz: Przemyt ponad 20 tys. sztuk  farmaceutyków

2021-07-01 9:56

Leki ukryte w bocznej ścianie pojazdu zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na polsko- ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu.

Funkcjonariusze KAS z  Oddziału Celnego w Budomierzu skierowali do szczegółowej kontroli autokar, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Podczas rewizji pojazdu wykryte zostały znaczne ilości farmaceutyków stosowanych m.in. na odtrucie i oczyszczanie organizmu.

- Ponad 20 tys. tabletek i kilkadziesiąt opakowań preparatów ukrytych było przed kontrolą w bocznej ścianie autokaru.  Towar został zatrzymany do dalszego postępowania, prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary grożącej kierowcy zabezpieczona została kwota 2 tys. złotych. - powiedziała Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

farmacetyuyki

i

Autor: KAS materiały prasowe

Jedziesz na wakacje i przyjmujesz lekarstwa? Upewnij się jakie medykamenty wolno ci z sobą zabrać za granicę!

Przy przewozie leków przez granicę obowiązują określone wymogi. Gdzie można uzyskać takie informacje?

- Takie informacje można uzyskać np. w ambasadzie lub na stronach rządowych danego państwa. W przypadku zażywania leków psychotropowych lub odurzających – zezwolenie na ich wywóz wydaje Główny Inspektor Farmaceutyczny. Tego rodzaju farmaceutyki mogą być objęte ograniczeniami w przywozie w państwie, do którego się jedzie. - mówi E. Chabowska.

  • Jeżeli zamierzasz przywieźć leki z innego państwa – możesz to zrobić, jednak w ilości do pięciu najmniejszych opakowań danego leku.
  • Pamiętaj, że nie wolno przesyłać leków w paczkach lub listach!
Nowe ambulanse w przemyskim pogotowiu
Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE