granica

i

Autor: KAS

200 tys. papierosów, tysiąc litrów paliwa, 155 mandatów - a to tylko w październiku!

2020-11-06 23:53

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu podczas służby na podkarpackich przejściach granicznych w październiku udaremnili m.in. przemyt prawie 200 tys. szt. papierosów. W tym pomagały także specjalnie wyszkolone psy służbowe. Sprawdź co jeszcze wykryto na przejściach granicznych m.in. w Medyce i Korczowej w ciągu zeszłego miesiąca

Podczas kontroli osób i środków transportu, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu udaremnili przemyt m.in. blisko 200 tys. sztuk papierosów, 164 litrów alkoholu oraz ponad tysiąca litrów paliwa. W związku z wykrytym przemytem wszczęto 36 postępowań karnych skarbowych oraz nałożono 155 mandatów na łączna kwotę 85 tys. złotych.

Podkarpacie - przemyt na granicy

- W minionym miesiącu stwierdzono tylko jeden przypadek nie zgłoszenia przewożonej gotówki powyżej 10 tys. euro. O tym obowiązku pamiętało sporo podróżnych- funkcjonariusze podkarpackiej KAS odnotowali ponad 500 zgłoszeń przewożonych wartości dewizowych, głównie euro, dolarów amerykańskich, kanadyjskich, funtów brytyjskich, koron szwedzkich czy polskich złotych - powiedziała radiu ESKA Edyta Chabowska, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

POSŁUCHAJ: Granica państwa. Podsumowanie pracy KAS. Mówi Edyta Chabowska

A jak sytuacja wyglądała w pierwszej połowie roku? Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu w okresie styczeń- sierpień 2020 r. udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 2,5 mln sztuk papierosów. W tym czasie wszczęto 351 postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz wystawiono ponad 3,7 tysięcy mandatów karnych na łączną kwotę 1,3 mln złotych.

Psy służbowe Krajowej Administracji Skarbowej

W wielu przypadkach w wykryciu nielegalnych towarów, cenne okazało się wsparcie naszych czworonogów wyszkolonych do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.

W strukturach Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu pracuje ponad 20 psów, w większości wyszkolonych do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Są także psy dualne wyszkolone do wyszukiwania różnego rodzaju zapachów np. tytoniu i narkotyków czy tytoniu i waluty. W wyszukiwaniu przemycanych towarów sprawdzają się różne rasy psów m.in. labradory, owczarki niemieckie, belgijskie czy teriery.

Nowy sposób na zamknięte siłownie. Zajęcia fitness przeniosły się do szkoły tańca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE