Zmiany w parku Wilsona! Będzie jaśniej i bezpieczniej

2021-01-16 10:00 OS
Park Wilsona
Autor: facebook.com / Palmiarnia Poznańska

Park na Łazarzu czeka metamorfoza. Jeszcze w tym roku zostanie zainstalowane nowe oświetlenie i system monitoringu.

W parku Wilsona będzie bezpieczniej! Jeszcze w tym roku zostanie zainstalowane tam nowe oświetlenie i monitoring. Inwestycja, która w sumie pochłonie milion złotych, jest potrzebna - i to od dawna - mówi nam osiedlowy radny z Łazarza, Andrzej Janowski:

Instalacja elektryczna jest już zrujnowana i wymaga wymiany. Przy okazji zostanie położona instalacja do monitoringu. Monitoring jest potrzebny, bo bardzo częstym i dużym problemem są tam kradzieże roślin.  I to bardzo cennych roślin, bo park Wilsona był kiedyś ogrodem dendrologicznym. 

Na renowację zabytkowej, ponad stuletniej fontanny i muszli koncertowej w budżecie miasta na razie nie ma pieniędzy. Za to wciąż jeszcze trwa przetarg na projekt planowanej od lat przebudowy palmiarni.

Mam nadzieję, że te prace projektowe uda się wkrótce uruchomić. Problemem jest pandemia, problemem jest spadek dochodów samorządów, który pod znakiem zapytania stawia takie inwestycje. Przygotowanie dobrej dokumentacji projektowej, uzyskanie wszystkich pozwoleń trwa kilka lat. Więc rozpoczęcie tych właściwych prac to nie jest kwestia roku czy dwóch. 

Palmiarnia ma prawie 110 lat. Przez obostrzenia - od połowy listopada jest zamknięta.

Ulepił najwyższego bałwana w Polsce