Na czwartek, 25 listopada, planowane są prace na przebudowywanym rondzie Rataje, które wymagały będą zmiany organizacji ruchu

i

Autor: PIM Na czwartek, 25 listopada, planowane są prace na przebudowywanym rondzie Rataje, które wymagały będą zmiany organizacji ruchu

Zmiany organizacji ruchu na rondzie Rataje i św. Wawrzyńca

2021-11-25 8:24

Na czwartek, 25 listopada, planowane są prace na przebudowywanym rondzie Rataje, które wymagały będą zmiany organizacji ruchu. Tego dnia układana będzie ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni jezdni na zachodniej części ronda. W piątek (26 listopada) drogowcy będą również prowadzić prace na skrzyżowaniu ulic św. Wawrzyńca, Niestachowskiej i Żeromskiego.

Podczas robót wjazdy na rondo Rataje od strony centrum miasta (mostu Królowej Jadwigi) i od ul. Jana Pawła II zostaną zawężone do jednego pasa. Jednocześnie informujemy, że może zostać wyłączona sygnalizacja świetlna. W celu zminimalizowania utrudnień dla mieszkańców, prace rozpoczną się po porannym szczycie komunikacyjnym. Szacuje się, że utrudnienia będą obowiązywały od godz. 9:00 do 15:00.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac, a w razie możliwości korzystanie z alternatywnych tras omijających rondo Rataje.

W piątek (26 listopada) drogowcy będą usuwać krawężniki i wymieniać nawierzchnię bitumiczną na przejeździe rowerowym prowadzącym przez wyspę rozdziału ul. św. Wawrzyńca, położoną po zachodniej (prowadzącej w kierunku ul. Dąbrowskiego) stronie ul. Żeromskiego.  

W związku z zaplanowanymi robotami na ul. św. Wawrzyńca, w piątek, 26 listopada, od 8.00 do 14.00 zamknięty będzie skrajny, pas służący do skrętu w ul. Niestachowską. Do dyspozycji kierowców będą w tym czasie dwa pozostałe pasy do skrętu w lewo.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]