Organizacja ruchu na ul. Jana Pawła II

i

Autor: UMP/mat.pras. Organizacja ruchu na ul. Jana Pawła II

Zmiany na ulicy Jana Pawła II! Będzie trzeci pas ruchu!

2020-01-23 18:30

Spore zmiany w centrum Poznania. W związku z przedłużeniem buspasa na ul. Garbary na ul. Jana Pawła II ma zostać wprowadzony dodatkowy pas ruchu.

Buspas na ul. Garbary zostanie wydłużony o kolejne kilkaset metrów. Ma to usprawnić przemieszczanie się komunikacji miejskiej w centrum miasta. Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że nie ucierpią na tym kierowcy samochodów osobowych.

Ideą i celem nadrzędnym jest poprawa transportu publicznego. Aby nie działo się to kosztem kierowców, podjęte są działania na ul Jana Pawła II, które mają powodować  większe możliwości szybszego przedostania się na drugą stronę miasta

mówi Krzysztof Olejniczak, dyrektor ZDM. Równocześnie ze zmianami na ul. Garbary ma ruszyć przebudowa ul. Jana Pawła II. Ma tam powstać dodatkowy trzeci pas od Ronda Śródka w kierunku ul. Baraniaka.

Uważamy, że to w zdecydowany sposób poprawi przepustowość na ul. Jana Pawła II. Umożliwi też łatwiejszy zjazd z Ronda Śródka.

Pierwsze prace ruszą na przełomie lutego i marca. Wszystkie roboty mają zakończyć się w kwietniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE