Zmiana w wydawaniu numerów PESEL. Urząd zmienia też godziny pracy

2022-04-22 14:32
Poznań zdj. uniwersalne
Autor: Unsplash

Poznański urząd wydał ponad 25 tysięcy numerów PESEL obywatelom Ukrainy. W ostatnim czasie tempo ich przyjazdu do Polski spadło. Na wizytę w sprawie peselu czekają pojedyncze osoby. Dlatego urząd zmienia godziny i formę pracy.

Już ponad 25 tysięcy Ukraińców otrzymało w Poznaniu numer PESEL.​ Pierwsza fala uchodźców wojennych, która dotarła do stolicy wielkopolski, mocno obciążyła urzędników. Teraz sytuacja się uspokaja, a wizytę w sprawie peselu czekają pojedyncze osoby.

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY

Zainteresowanie jest już zdecydowanie mniejsze, dlatego podjęliśmy decyzję, że musimy się dostosować do tego nowego stanu. W związku z tym osoby, które były oddelegowane do nadawania numerów PESEL, w części wracają do swoich zadań.

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Narodziny córki planowałam zgodnie z numerologią i astrologią. Widziałam, że chcę lwa i numerologiczną 3 od zawsze. Tak jak ja. Jak już wiedziałam, że musimy robić cesarkę, godzinę ustaliłam z astrolożką, by gwiazdy były poukładane, jak najlepiej się da.

Mówi Bartosz Pelczarski z Urzędu Miasta Poznania.

Chodzi m.in. o wydawanie dowodów osobistych. W ostatnich tygodniach ich wydawanie było mocno ograniczone. Żeby nadrobić zaległości, urząd przy Libelta wydłuża godziny pracy - od 7 do 19.

To nie jedyne zmiany. Od poniedziałku osoby z Ukrainy będą otrzymywać numer PESEL wyłącznie w punkcie w galerii Malta.

Trzeba pamiętać, że do urzędu - zarówno oddziału przy Libelta, jak i w galerii Malta, wciąż obowiązują internetowe rezerwacje wizyt.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE