hulajnoga

i

Autor: pixabay.com

Zbrodnia

Złodzieje hulajnóg z Poznania zatrzymani! To nie był ich pierwszy raz

2023-03-25 11:46

Niektórzy nie uczą się na swoich błędach. Złodzieje działający na terenie całej Wielkopolski już po raz kolejny wpadli w ręce policji. Mężczyźni działający w charakterze recydywy zostali złapani za kradzież hulajnogi. Wcześniej odpowiadali m.in. za kradzieże rowerów.

Złodzieje zatrzymani przez poznańską policję

24 marca bieżącego roku Komenda Miejska Policji w Poznaniu poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn, w związku z kradzieżą kosztownej hulajnogi: 

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 marca br. Sprawcy weszli do hali garażowej w rejonie Nowego Miasta, następnie ukradli sprzęt transportu osobistego i uciekli. Wartość skradzionego mienia została wyceniona na ponad 2 tysiące złotych - informuje młodsza aspirant Marta Mróz z KMP w Poznaniu

Mężczyźni nie przewidzieli jednak tego, że hulajnoga była wyposażona w lokalizator. Dzięki niemu funkcjonariusze szybko dotarli do samochodu marki Ford, poruszającego się w okolicach ul. Wrzesińskiej. Jak się okazało, w bagażniku Forda znaleziono skradziony pojazd. 

To nie był ich pierwszy raz!

Dzięki odnalezieniu samochodu policja szybko ustaliła sprawców. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych na terenie Wrześni. Jak się okazało, byli to karani sądownie złodzieje, którzy na swoim koncie mieli liczne kradzieże:

Okazało się, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo jakie mają na swoim koncie. Obydwoje już wcześniej byli karani za kradzieże między innymi rowerów - dodała młodsza aspirant Marta Mróz

Teraz 21-latek oraz 22-latek odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 5 lat więzienia, aczkolwiek charakter recydywy może zwiększyć czas odsiadywanego wyroku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE