Klimatyzacja samochód

i

Autor: kaboompics/CC0/pixabay.com

porady

Zima za już za oknem. Jak dbać o klimatyzację podczas mrozów?

Klimatyzacje samochodowe często mają tryb "auto". Najczęściej jednak używamy trybu manualnego, szczególnie latem, gdy chcemy jak najszybciej schłodzić auto, a następnie wyrównać temperaturę tak, by nie było nam za zimno. Zimą tryb "auto" jest jeszcze bardziej potrzebny. Dzięki niemu widoczność szyb w aucie będzie wyższa. Dlaczego? Przeczytajcie artykuł!

Jak dbać o klimatyzację w samochodzie

Latem przede wszystkim warto pamiętać o tzw. zasadzie pięciu minut, o której pisaliśmy na początku najgorętszej pory roku. Jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy używać tryb auto w naszej klimatyzacji. Może to początkowo być dla nas uciążliwe, szczególnie podczas największych upałów, gdyż jak najszybciej chcemy się schłodzić. Warto jednak zadbać o klimatyzację, jak i o nasze zdrowie.

Klimatyzacja zimą - dlaczego warto jej używać?

Tryb "auto" w klimatyzacji zimą jest bardzo potrzebny. Dzięki niemu powietrze w naszym samochodzie zostanie osuszone. Osuszenie powietrza zapobiegnie skraplaniu się go na szybach, a następnie jego zamarzaniu. Zaoszczędzimy czas na skrobaniu szyb, oraz odzyskiwaniu widoczności podczas naszej jazdy.

Gwałtowne skoki temperatur nie są dobre!

Pamiętajmy o tym, żeby utrzymywać, szczególnie latem w samochodzie temperaturę maksymalnie o 6-8 stopni niższą od tej na zewnątrz. Zimą także nie przesadzajmy z ogrzewaniem, zarówno dla dobra samochodu, jak i naszego auta. Samochód, szczególnie w trybie "auto" ogrzeje się sam w odpowiedni sposób.

Zobaczcie najlepsze samochody na targach w Poznaniu!

Pogad@n3 27.04.2023. Klimatyzacja - rodzaje, wybór, koszty, montaż
Materiał sponsorowany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE