ZDM prosi o ostrożność i przypomina: KAŻDY MOŻE ZGŁOSIĆ GDZIE NALEŻY ODŚNIEŻYĆ

2021-01-14 9:39
ZDM Poznań i akcja zima
Autor: Poznan.pl

Wczoraj po godzinie 20 na poznańskie ulice wyjechały pługoposypywarki. Odśnieżone są ulice sieci strategicznej (271,1 km) i podstawowej (258 km). Obecnie pojazdy odśnieżające są na drogach lokalnych. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu apeluje do kierowców o ostrożność.

Wczoraj po godzinie 20 na poznańskie ulice wyjechały pługoposypywarki. Odśnieżone są ulice sieci strategicznej (271,1 km) i podstawowej (258 km). Obecnie pojazdy odśnieżające są na drogach lokalnych.  - Oprócz jezdni prace przy odśnieżaniu prowadzone są na miejskich chodnikach oraz drogach dla rowerów. Prosimy wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności. O tym jakie prowadzone są działania można przeczytać na naszej stronie w zakładce Akcja Zima - informuje ZDM Poznań.

Park Piastowski w Zielonej Górze w zimowej odsłonie

Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską ZDM całodobowo:

  • tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane);
  • mail: zima@zdm.poznan.pl

Przypominamy:

  • działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach,
  • w zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych,
  • prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE