ZDM będzie wymieniał tabliczki z nazwami ulic! ILE WYDA NA TO MIASTO? [SZCZEGÓŁY]

2021-02-26 15:33
Stare tabliczki z nazwami ulic w Poznaniu
Autor: ZDM Poznań Stare tabliczki z nazwami ulic w Poznaniu

Tablice zawierające nazwy ulic są systematycznie wymieniane na nowe, zgodne z obowiązującym Systemem Informacji Miejskiej. W ciągu najbliższych trzech lat nowe oznakowanie nazw ulic pojawi się w północno-zachodniej i wschodniej części Poznania. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Aktualny sposób oznaczania ulic jest już dobrze znany z wielu miejsc w mieście. Na tablicach o szarym tle umieszczona jest nazwa ulicy, pod nią na niebieskim pasku widnieje nazwa jednostki obszarowej, a w prawym lub lewym dolnym rogu znajduje się oznaczenie w którym kierunku względem danej tablicy numery adresowe rosną lub maleją. Jest to pomocne choćby przy szukaniu danego adresu. Wiadomo, w którą stronę należy się kierować oraz jak duży dystans pozostał do pokonania.

Warto przy tej okazji podkreślić, że wspomniane nazwy jednostek obszarowych nie zawsze pokrywają się urzędowymi nazwami dzielnic lub osiedli – te ostatnie są niekiedy podzielone na kilka obszarów. Przykłady jednostek obszarowych to choćby Pogodno i Raszyn na terenie osiedla Grunwald – Południe, czy też św. Roch lub Łacina na Nowym Mieście

informuje Zarząd Dróg Miejskich. 

Raport z anteny 26.02, godz.10

Poznań: ZDM wymienia tabliczki Z NAZWAMI ULIC! ILE TO KOSZTUJE? 

W wielu miejscach miasta można jeszcze spotkać się ze starym oznakowaniem ulic. Jest ono niezgodne z Systemem Informacji Miejskiej, dlatego właśnie ZDM sukcesywnie wymienia je na nowe, bardziej czytelne dla mieszkańców. 

Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się do podpisania umowy, na mocy której nowe tablice z nazwami ulic pojawią się w na terenie Kiekrza, Strzeszyna, Podolan, Piątkowa, Moraska, os. Warszawskiego, Antonina i Antoninka, Miłostowa i Głównej. Zakres prac będzie systematycznie realizowany w ciągu najbliższych trzech lat.

Wymiana tabliczek będzie kosztowała 1,5 miliona złotych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE