Miasto

Zdemolowany dziedziniec kamienicy. Czy tak powinny wyglądać budynki w centrum miasta? [ZDJĘCIA]

2024-04-18 13:36

Zdemolowane schody, brudne ściany, odpadający tynk, śmieci i nieprzyjemny zapach. O sprawie poinformowała nas Czytelniczka. Zdjęcia z galerii przedstawiają obszar kamienicy przy ulicy Woźnej. Czy tak powinny prezentować się budynki w centrum stolicy Wielkopolski?

Niestety często tak się zdarza, że piękne i zabytkowe budynki niszczeją lub są regularnie demolowane. Tak dzieje się w kamienicy przy ulicy Woźnej. Zobaczcie nasze zdjęcia, które przypominają scenerię rodem z opuszczonego miasta...

Zdemolowany dziedziniec kamienicy przy ulicy Woźnej

- Kiedyś ludzie dbali o to miejsce: sadzili kwiaty i sprzątali. Tu było naprawdę pięknie! A potem wszystko się zmieniło, zamieszkali tu inni ludzie i nikt już o to nie dba... - mówi nam jedna z mieszkanek. 

Mało tego, jak dowiedzieliśmy się od innych osób pracujących w okolicy, problemem jest także wejście na dziedziniec, które jest regularnie demolowane przez okolicznych szkodników.

Sprawdźcie naszą galerię. Piękne drewniane schody, które lata świetności mają dawno za sobą, brudne i poniszczone ściany przez graficiarzy, a także śmieci. Czy w tym przypadku problemem jest tylko wandalizm?

Zdewastowany dziedziniec. Co na to miasto?

W sprawie niszczejącego dziedzińca skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta Poznania, jednak jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Zabytkowa kamienica przy Nowogrodzkiej niszczeje. To tutaj w XIX w. zamordowano Marię Wisnowską