Poznań

i

Autor: Unsplash

Polityka

Zawiadomienie NIK na Prezydenta Poznania. Chodzi o zarządzanie reklamami

Najwyższa Izba Kontroli w maju 2023 roku przedstawiła wyniki kontroli przeprowadzonej w Urzędzie Miasta Poznania. Dotyczyła ona zarządzania reklamami w mieście. Odbyła się na wniosek twórcy internetowego Tomasza Hejny z Gemeli poznańskiej. NIK złożyła dwa zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej Poznań - Stare Miasto. Obwiniają w nim Miejskiego Konserwatora Zabytków i prezydenta Jaśkowiaka.

Kontrola NIK w Urzędzie Miasta Poznania

Już na początku maja Najwyższa Izba Kontroli poinformowała o fatalnych dla miasta wynikach kontroli, którą przeprowadzono w Urzędzie Miasta Poznania w sprawie reklam. NIK uważał, że miasto nie dopełniło obowiązków w sprawie uporządkowania Poznania z nielegalnych reklam.

Zgłoszenie do NIK i tłumaczenia prezydenta Jaśkowiaka

- Na miejscu delegatury NIK w Poznaniu wstydziłbym się, że dostała taki łomot w wyższej instancji. Przypominam, że organ wyższej instancji najpoważniejsze zarzuty uchylił. Co więcej, decyzje wobec trzech jednostek - Miasta Poznania, Targów Poznański i ZDM-u - zostały zmienione z negatywnych na opisowe. To jest kolosalna różnica. Zakładam, że te wypowiedzi poznańskiej delegatury są obecnie efektem frustracji po poniesionej klęsce - mówił wtedy nam prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Zawiadomienie do prokuratury na prezydenta i szefa MKZ w Poznaniu

O zawiadomieniu do prokuratury poinformował profil Gemela poznańska publikując pismo, w którym Najwyższa Izba Kontroli zawiadamia Prokuraturę Rejonową Poznań - Stare Miasto o nieprawidłowościach i podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Miejskiego Konserwatora Zabytków i Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Zobaczcie oświadczenie majątkowe prezydenta Jaśkowiaka

Wieczorny Express - Jacek Jaśkowiak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE