Akcja Odmień swoje podwórko

i

Autor: Mirosława Halilowić

Zamiast odrapanych murów - kwiaty i ławki! Rusza akcja Odmień swoje podwórko

2021-03-11 17:02

Po raz kolejny startuje akcja miejska akcja Odmień swoje podwórko. Urzędnicy mają pieniądze na metamorfozy podwórek. Potrzeba tylko zaangażowania. ​Minimum trzyosobowe, sąsiedzkie zespoły projektowe mogą zgłaszać podwórka z dzielnic: Stare miasto, Ostrów Tumski, Wilda, Łazarz czy Jeżyce. Później jest etap projektowania, gdzie można liczyć na wsparcie ekspertów. Przeczytajcie szczegóły!

Podwórka kamienic w Poznaniu mogą się zazielenić! Rusza 12. edycja akcji Odmień swoje podwórko. Miasto ma pieniądze i czeka na zgłoszenia mieszkańców, którzy chcą zmian w swoim otoczeniu.

Odmień swoje podwórko 2021

Najważniejsze to zaangażować sąsiadów. Gdy powstaną minimum trzyosobowe zespoły projektowe, mogą zgłaszać podwórka z dzielnic: Stare miasto, Ostrów Tumski, Wilda, Łazarz czy Jeżyce. Należy zrobić to za pomocą formularza do 24 marca.

Kolejny etap to projektowanie. Tutaj urzędnicy służą pomocą. Eksperci projektowania przestrzeni i zieleni będą udzielać porad i podsuwać pomysły. Choć własna inicjatywa jest jak najbardziej mile widziana.

Chiny zbudowały sztuczną gwiazdę | ESKA XD - Mobmania #18

Wdrożenie projektu w życie to już sprawa sąsiadów. Po stworzeniu kosztorysu miasto dostarczy niezbędne rzeczy - ziemię, kwiaty, donice, ławki, a nawet konewki.

Wspólne odmienianie podwórka to doskonała okazja do nawiązania sąsiedzkich kontaktów. Które później pielęgnować można w odmienionej, przyjaznej przestrzeni.

Zobaczcie, jak zmieniło się podwórko przy ulicy Kościuszki:

Akcja Odmień swoje podwórko

i

Autor: Mirosława Halilowić
Akcja Odmień swoje podwórko

i

Autor: Mirosława Halilowić
#Uwaga! #Odmień #swoje #podwórko! Jest akcja. „Odmień swoje podwórko”. Akcja organizowana jest corocznie od 2010 roku,...Opublikowany przez Rada Osiedla Stare Miasto Środa, 10 marca 2021

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE