ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA SIĘ NA WIELKANOC 2021: Czy powtórzy się sytuacja sprzed roku?

2021-02-24 14:47 marc
Jarmark wielkanocny
Autor: Pixabay.com

CZY CZEKA NAS KOLEJNA WIELKANOC W ZAMKNIĘCIU? Pojawiły się już głosy ekspertów, by tegoroczna Wielkanoc była podobna do tej sprzed roku. Pandemia ponownie paraliżuje całą Polskę i wiele wskazuje na to, iż w wielu województwach może obowiązywać zakaz przemieszczania się. Przypomnijmy, iż tegoroczna Wielkanoc przypada na pierwsze dni kwietnia.

Jak mówią eksperci, do Polski zawitała trzecia fala pandemii. W Polsce pojawiło się sporo zmian – nie można już nosić przyłbic, nie można także zasłaniać ust i nosa chustami. Mamy już Wielki Post a za chwilę będziemy obchodzić Święta Wielkanocne. Wiele osób zadaje sobie pytanie – czy na najbliższe Święta Wielkanocne będzie można pojechać i odwiedzić rodzinę czy będziemy świadkami sytuacji sprzed roku kiedy było to niemożliwe.

W WIELKANOC BĘDZIE ZAKAZ SPOTKAŃ?

Nawet jeśli się tak nie stanie, już pojawiły się pierwsze głosy, by Wielkanoc spędzić tak, jak ostatnio - z dala od bliskich, we własnych domach. Mówił o tym między innymi główny doradca premiera do spraw pandemii profesor Andrzej Horban.Wiele wskazuje na to, iż jeśli Polska ponownie zostanie podzielona na strefy a co za tym idzie w niektórych z nich może zostać wprowadzony zakaz przemieszczania się. Sytuacja ta może mieć miejsce choćby na Warmii i Mazurach, gdzie obecnie w Polsce mamy najwyższy stopień zakażeń koronawirusem.

Raport z Anteny 24.02

ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA SIĘ W WIELKANOC PRZED ROKIEM

Przypomnijmy, iż przed rokiem obowiązywał zakaz spotkań oraz przemieszczania się właśnie w Wielkanoc. Nie można było odwiedzać swoich bliskich oraz spotykać się w większym gronie. Można było wychodzić z domu tylko w celu udania się do lekarza, apteki, do sklepu czy aby zaspokoić swoje podstawowe potrzeby życiowe. Jednak i w tym roku specjaliści mówią już o tym aby i kolejne święta spędzić w mniejszym gronie. Podczas Świąt Bożego Narodzenia można było spędzić święta w gronie domowników, plus pięć osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE