Zaćmienie Słońca w Wielkopolsce! Nie wszędzie było widoczne

i

Autor: Jagoda Lis Zaćmienie Słońca w Wielkopolsce! Nie wszędzie było widoczne

Zaćmienie słońca 25 października w Wielkopolsce. Jak wyglądało? Kiedy kolejne zaćmienie Słońca?

2022-10-25 14:55

Częściowe zaćmienie Słońca 2022 za nami. We wtorek (25 października) to wyjątkowe zjawisko można było obserwować nad Polską. Niestety w wielu miejscach było pochmurnie, co po prostu uniemożliwiało oglądanie zaćmienia Słońca. Kiedy będzie kolejne zaćmienie Słońca?

Zaćmienie Słońca w Polsce

Zaćmienie Słońca w październiku 2022 w Polsce. Takiego widoku nie było od ponad siedmiu lat! We wtorek (25 października 2022) Księżyc przesłonił Słońce, co doprowadziło do częściowego zaćmienia Słońca, które widoczne będzie na całym świecie. Obserwować mogliśmy je również w Polsce. Całość zjawiska w tym roku potrwała ok. 2 godziny i 20 minut. Częściowe zaćmienie Słońca 2022 było widoczne od godziny 11:00.

Zaćmienie Słońca w Poznaniu

W Poznaniu z trudem można było obserwować zaćmienie Słońca. Niestety warunki atmosferyczne w wielu miejscach nie były najlepsze, aby to uczynić.

Na szczęście nieco lepiej było w niektórych wielkopolskich powiatach. Np. w Ostrzeszowie zjawisko wyglądało naprawdę imponująco, co widać na zdjęciu.

Kiedy kolejne zaćmienie Słońca?

Zaćmienie Słońca to rzadkie zjawisko. Kolejny raz takie zjawisko będzie można obserwować dopiero 29 marca 2025 roku.

Sonda
Obserwowałaś/eś zaćmienie Słońca?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE