Za nami CAVALIADA Winter Tour. To pierwsze w tym roku takie wydarzenie w Polsce!

2021-02-22 10:44 marc
W dniach 11 - 14 oraz 18-21 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się zawody CAVALIADA Winter Tour
Autor: Poznan.pl

W dniach 11 - 14 oraz 18-21 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się zawody CAVALIADA Winter Tour. To pierwsze halowe, międzynarodowe zawody jeździeckie w tym roku w Polsce.

W czwartkowy wieczór 11 lutego zawody odbywające się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęły się od konkursu młodych koni (6 i 7-letnich) 120/125 cm. W Rundzie Młodych Koni o nagrodę KJ Agro-Handel Śrem, pod patronatem firmy Pro-Linen zwyciężył 7-letni wałach Come, dosiadany przez właściciela - Marka Lewickiego. Na listach startowych pojawili się znani zawodnicy m.in. dwukrotny zwycięzca Grand Prix Cavaliady Poznań - Niemiec Felix Hassmann, brązowy medalista mistrzostw kraju Michael Kolz, Piet Raijmakers jr, czy też triumfatorka Grand Prix na CSI3*w Bonheiden Holenderka Maureen Bonder.

Podczas drugiego weekendu w konkursie Grand Prix zawodnicy walczyli nie tylko o wysokie premie finansowe i punkty do Longines Rankings, ale także o jak najlepsze miejsce w Lidze Europy Centralnej Pucharu Świata. W konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania wystartowało 58 par. Przejazd podstawowy wyselekcjonował do rozgrywki 15 par, w tym 7 z Polski. Ostatecznie bezkonkurencyjny okazal się Felix Hassmann, który wraz z Sig Chaccinus osiągnął czas 39,73 sekundy. Było to trzecie zwycięstwo reprezentanta Niemiec w Grand Prix Cavaliady rozgrywanej w Poznaniu. Drugie miejsce z wynikiem 41,15 sekundy zajął Mateusz Tyszko na Zirocco Air. Na trzecim miejscu uplasował się Loewie Joppen na Hanto (czas 41,84 sekundy). W ceremonii nagrodzenia zwycięzcy udział wziął Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl