Samolot Ryanair

i

Autor: Ryanair / materiały prasowe Samolot Ryanair

Podróże

Z Poznania polecimy do chorwackiego Dubrownika? Takie są plany jednego z przewoźników

Jak informują media, już wkrótce polecimy z poznańskiej Ławicy do Dubrownika w Chorwacji. Poznań będzie jednym z trzech miast, z których wylecimy do tego chorwackiego kurortu. Będzie to też trzecia destynacja przewoźnika Ryanair do tego najbardziej uzależnionego od turystyki kraju Unii Europejskiej.

Z poznańskiej Ławicy bezpośrednio do Dubrownika?

Jako pierwszy tę informację podał chorwacki dziennik Jutarnji list. Dowiadujemy się z jego środowego wydania z 29 listopada 2023, że linie lotnicze Ryanair wkrótce uruchomi połączenia z Dubrownika do między innymi trzech polskich miast. Jednym z nich będzie Poznań, a pozostałe to Kraków i Wrocław.

Tanie loty z Poznania do Chorwacji

Loty z i do Dubrownika mają ruszyć w kwietniu 2024 roku. Będą one funkcjonowały podczas obowiązywania letniego rozkładu lotów. Poza polskimi miastami, zostaną uruchomione połączenia z innych europejskich miast - Berlina, Karlsruhe, Londynu, Memmingen, Mediolanu, Manchesteru, Paryża, Rzymu, Sztokholmu oraz Weeze.

Chorwacja krajem turystycznym

Dane Eurostatu mówią jasno - Chorwacja jest najbardziej uzależnionym od turystyki państwem Unii Europejskiej. Produkt Krajowy Brutto z gałęzi turystyki w tym bałkańskim kraju wynosi aż 11 procent. Podczas gdy, średnia unijna jest blisko trzykrotnie niższa i jest na poziomie 4,5 procenta.

Tam Mikołaj poleci na "nietypowych" saniach.

Lotnisko w Modlinie zagrożone! Brakuje pieniędzy na remont, przewoźnik wycofuje loty