WORD Poznań

i

Autor: Beniamin Piłat - Radio ESKA WORD Poznań

Wzrosną opłaty za egzamin na prawo jazdy.

2022-11-07 14:02

Sejm przyjął nowelizacje uchwały, która samorządom daje możliwość podnoszenia opłat za egzaminowanie przyszłych kierowców

Kandydaci na kierowców mogą zapłacić więcej za egzamin na prawo jazdy. Sejm przyjął nowelizacje ustawy, która umożliwi samorządom podnoszenie stawek.

Jeśli samorządy wojewódzkie zgodzą się na maksymalne możliwe wzrosty, to będzie to 50 zł za egzamin teoretyczny, oraz w kategorii, która najbardziej wszystkich interesuje, czyli w kategorii B- samochody osobowe będzie to 200 zł za egzamin praktyczny.- Mówi Włodzimierz Bogaczyk dyrektor poznańskiego WORD-u.

Obecnie za egzamin na kategorię B trzeba zapłacić 30 złotych za część teoretyczną i 140 zł za praktykę.

Podwyższenie opłat egzaminacyjnych jest po prostu nieuniknione, bo one się nie zmieniły już niemalże od 10 lat. Wszyscy pamiętamy, ile kosztował wtedy chleb i ile kosztowała benzyna. W związku z tym te opłaty w mojej ocenie powinny zostać podniesione.

Teraz ustawą zajmuje się senat, jeśli zostanie ona przyjęta, nowe przepisy wejdą w życie w styczniu przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE