parking buforowy wilda

i

Autor: ZDM Poznań

Podwyżki

Wzrosną ceny na parkingach Park&Go

2023-05-31 15:23

Od czerwca zmienią się ceny na parkingach park and go. Wzrosty będą nieznaczne, jednak obejmą wszystkie 10 placów.

Podwyżki od 1 czerwca

Wzrosną ceny na parkingach park and go. Podwyżki wyniosą do dwóch złotych za godzinę oraz stu trzydziestu złotych za miesięczny abonament.

- Parkować można w systemie godzinowym lub wykupić miesięczny abonament. Od 1 czerwca stawki ulegną zmianie i będą zależeć od lokalizacji danego obiektu. Wyniosą od 3 do maksymalnie 5 zł za godzinę oraz od 160 do 330 zł za miesięczny abonament - informuje Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

Najwięcej za godzinę parkowania kierowcy zapłacą na parkingu zlokalizowanym niedaleko Starego Rynku na Chwaliszewie - będzie to 5 złotych. Pomimo podwyżek, cena za parking park and go będzie niższa od tej w śródmiejskiej strefie parkowania, gdzie opłata za godzinę postoju wynosi 7 złotych.

Najtaniej będzie można zaparkować na parkingu obok Cytadeli tam zapłacimy 3 złote za godzinę postoju oraz 160 złotych w przypadku miesięcznego abonamentu. Niewiele drożej będzie na parkingach na Dolnej Wildzie, przy Parku Jana Pawła II oraz na Reymonta. W tych miejscach będziemy płacić 3,5zł za godzinę. 

Podwyżki wejdą w życie 1 czerwca. Obejmą wszystkich 10 parkingów park and go na terenie Poznania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE