Wystawa zniszczonego rosyjskiego sprzętu wojskowego przyciąga tłumy

2022-08-11 15:10
Wystawa zniszczonego rosyjskiego sprzętu wojskowego przyciąga tłumy
Autor: facebook.com/MBPanc

Spalone pojazdy, zniszczone działka i pobite szkło pancerne. Takie widoki w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. Można tam zobaczyć wystawę "Za wolność naszą i waszą", gdzie prezentowany jest rosyjski sprzęt wojskowy, zniszczony w broniącej się już od pół roku Ukrainie.

W Poznaniu można obejrzeć niezwykłą wystawę. Chodzi o rosyjski sprzęt wojenny, zniszczony w Ukrainie. Wystawa "Za wolność naszą i waszą" dostępna jest dla odwiedzających Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

Na miejscu czekają różne pojazdy, które udało się unieszkodliwić w Ukrainie.

PIERWSZY RAZ KASI WĘSIERSKIEJ, ZAKAZANY OWOC, SMOLASTY x WILKI, RANKING MIAST | ESKA XD #055

- Widać tutaj kawałki taśmy amunicyjnej, pozostałość po działku. Widzimy pozostałości po pocisku. Można zobaczyć, że w środku pojazdu wszystko jest niemal stopione, po eksplozji.

Mówi ppłk Tomasz Ogrodniczuk.

Zainteresowanie wystawą jest ogromne. Dzięki niej liczba osób zwiedzających muzeum w lipcu zwiększyła się o 100%, choć oglądanie jej nie jest łatwe....

- Tutaj nie ma śmiechu przy tych egzemplarzach, bo zdajemy sobie sprawę, że tu niedawno zginęli ludzie. Żołnierze, żołnierze agresora. My jako Polska graniczymy zarówno z agresorem, jak i z państwem które się broni.

Wystawę możecie zobaczyć jeszcze tylko przez kilka dni, bo prezentowana jest do 20 sierpnia. Znajdziecie ją w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

Jak dobrze znasz kultowe polskie filmy? QUIZ dla prawdziwych koneserów polskiego kina

Pytanie 1 z 9
"Kiler": jaki pseudonim miał bohater, w którego wciela się Janusz Rewiński?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE