Wypadek w Żernikach w Wielkopolsce. TIR zderzył się z busem. Trzy osoby nie żyją

2022-10-21 20:25
Potężny wypadek pod Tulcami w Wielkopolsce. Na miejscu trwa akcja ratownicza
Autor: Policja Podkarpacka/Facebook MotoSygnały

W Żernikach na ul. Przemysłowej (woj. wielkopolskie) doszło do tragicznego wypadku. TIR zderzył się z busem, którym jechało osiem osób. Trzy osoby nie żyją, a pięć zostało przewiezionych do szpitala, Do wypadku doszło około godziny 17.35 w piątek 21 października.

Wypadek w Żernikach. Trzy osoby nie żyją AKTUALIZACJA

Dyżurny KWP Straży Pożarnej w Poznaniu przekazał, że do wypadku doszło około godziny 17.35 w Żernikach na ul. Przemysłowej. TIR przewożący złom zderzył się z busem, w którym jechało osiem osób. W wypadku zginęły trzy osoby, to pasażerowie busa.

- Łącznie w wypadku uczestniczyło dziewięć osóbPięć osób rannych w stanie ciężkim zostało przetransportowanych do szpitala śmigłowcem LPR i przez pogotowie ratunkowe. Kierowca samochodu ciężarowego jest w dobrym stanie - przekazał nam st. kpt. Michał Kucierski, rzecznik KWP SP w Poznaniu. 

 W najbardziej newralgicznym momencie na miejscu pracowało aż 15 zastępów straży pożarnej. 

CZYTAJ TAKŻE: Zaginął 16-letni Filip z Obornik Wilekopolskich. Strażacy przeszukali tereny rzeczne!

Wypadek w Żernikach

Pomiędzy Żernikami a Tulcami w powiecie poznańskim doszło do tragicznego wypadku. Bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Dyżurny poznańskiej policji potwierdza, że doszło do wypadku i nie udziela informacji na temat poszkodowanych. Jak mogliśmy usłyszeć, na miejscu pracują służby - policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Trwa akcja ratownicza. 

- Co najmniej kilka osób poszkodowanych! Droga całkowicie zablokowana - donoszą świadkowe zdarzenia. 

ZOBACZ TEŻ: Makabryczny wypadek w Trzciance. 34-latek zginął na miejscu.

Tragedia w Tarnowie. Znaleziono zwłoki czterech osób
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE