Przewijaki dla niemowląt

i

Autor: Thinkstock|_materialy_prasowe|thinkstockphotos.com

Miasto

Wyjątkowa inicjatywa. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu przygotował fotele do karmienia niemowląt i przewijaki

2024-02-25 12:51

Fotele do karmienia niemowląt i przewijaki zainstalował w niektórych swoich obiektach Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Mają wesprzeć studentów łączących zdobywanie wyższego wykształcenia z rolą rodzica.

Biuro prasowe uczelni poinformowało, że z foteli odseparowujących od otoczenia mogą też korzystać osoby nadwrażliwe. Kupione zostały przewijaki naścienne i wyciszające fotele mogące służyć do karmienia. Przewijaki są na parterze głównego budynku uniwersytetu. Zamontowano je w przestronnych kabinach w toalecie damskiej i męskiej.

Z myślą o studentkach-rodzicach w Collegium Maximum i w Biocentrum stanęły specjalne fotele do karmienia niemowląt

- Coraz częściej w przestrzeniach uniwersyteckich przebywają studenci i studentki, którzy łączą zdobywanie wyższego wykształcenia z rolą rodzica. Stworzenie na uczelni warunków wspierających równoczesne pełnienie obu tych funkcji to potrzeba, na którą wskazywały m.in. wyniki badania z zakresu równego traktowania w miejscu pracy i nauki. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu odpowiada na te potrzeby poprzez zaproponowanie miejsc przystosowanych dla rodziców z małymi dziećmi – poinformowała uczelnia.

Z myślą o studentkach-rodzicach w Collegium Maximum i w Biocentrum stanęły specjalne fotele do karmienia niemowląt. - Wraz z dotychczas zaaranżowanymi strefami relaksu tworzą one przytulne, zaciszne miejsca, by na dłuższą chwilę odseparować się od dźwięków otoczenia, wyciszyć siebie lub małe dziecko – powiedziała Salis-Maciejewska.

Uczelnia podkreśliła, że z foteli mogą także korzystać osoby nadwrażliwe, które potrzebują momentu wyciszenia i odseparowania od zgiełku uczelnianego życia. - To czynnik istotny dla zachowania zdrowia psychicznego studentów i jasny sygnał, że uczelnia staje się miejscem otwartym i dostosowanym do różnorodności potrzeb swojej społeczności – podał uniwersytet.

Pieniądze na stworzenie warunków do studiowania dla rodziców małych dzieci pozyskano w ramach projektu - Doskonałość dydaktyczna uczelni.

Protest rolników w Poznaniu