Wybuch w domu w Poznaniu. Jedna osoba trafiła do szpitala

2021-07-06 14:56

We wtorek, w okolicy godziny 9:00, poznańscy strażacy zostali wezwani do wybuchu do jakiego doszło w budynku jednorodzinnym w zabudowie bliźniaczej przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu.

Kiedy strażacy pojawili się pod wskazanym adresem okazało się, że doszło do eksplozji gazowego urządzenia do podgrzewania wody typu "Junkers" oraz pożaru pomieszczenia gdzie znajdował się "piecyk gazowy". Dzięki sprawnej interwencji strażaków pożar udało się bardzo szybko opanować i ugasić. Siła wybuchu jednak była tak duża, że w mieszkaniu uszkodzone zostały okna, a starszy mężczyzna, który znajdował się w mieszkaniu został poważnie ranny.

Strażacy zabezpieczyli miejsce wybuchu, ugasili pożar, a także udzieli poszkodowanemu starszemu mężczyźnie niezbędnej pierwszej pomocy, po czym został ona zabrany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

W działaniach uczestniczyło 7 strażackich zastępów, a także Grupa Operacyjna poznańskiej Komendy z Zastępcą Komendanta Miejskiego PSP w poznaniu mł. bryg. Radosławem Hurnikiem na czele.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]