Wybory 2024 - wyniki

i

Autor: pexels.com Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów

Wybory 2024

Wybory w Poznaniu odbędą się... przy najlepszej pogodzie w kraju!

2024-04-20 14:58

Podczas II tury wyborów samorządowych będzie chłodno i pochmurnie, miejscami pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem, jedynie wyborcy w Poznaniu liczyć mogą na nieco ładniejsze niebo - poinformował PAP Michał Folwarski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda w niedzielę nie będzie zachęcać do spacerów

Niestety w Polskich miastach pogoda nie będzie sprzyjała powyborczemu spacerowi. Oprócz długopisu, na wybory warto zabrać parasol, gdyż w większości miast mogą pojawić się opady deszczu, czy deszczu ze śniegiem. Słońce schowa się za chmurami, a wiatr może być chwilami porywisty.

Pogoda w Krakowie też nie będzie sprzyjająca. Możemy spodziewać się sporej ilości chmur wraz z opadami deszczu. Michał Folwarski dodał, że temperatura maksymalna w Krakowie nie powinna przekroczyć 6 st. C. Wiatr będzie umiarkowany oraz północny.

Bardziej na południe, czyli w Zakopanem maksymalnie 1 st. C, a na niebie zobaczymy chmury. Synoptyk dodał, że mieszkańcy Zakopanego mogą spodziewać się opadów śniegu, wiatr taki sam jak w Krakowie.

Wrocławianie mogą cieszyć się z przejaśnień, choć głównie ma być pochmurnie. Pojawić się również mogą okresami przelotne opady deszczu, ale temperatura właściwie będzie wyrównana w okolicach 6 st. C, wiatr północny i umiarkowany.

Jak zauważył synoptyk IMGW południe kraju jest bardzo podobne, i w Kielcach, i w Rzeszowie będzie pochmurnie cały dzień. Temperatura maksymalna w Rzeszowie to 6 st. C, a w Kielcach jest to niewiele mniej, gdyż 5 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, północny i północno zachodni.

- W Poznaniu będzie najlepsza pogoda z całego kraju, bo tutaj najmniejsza szansa na opady - zauważył Folwarski. Mieszkańcy Poznania prawdopodobnie mogą zostawić parasolki w domu, gdyż nawet jeśli opady by wystąpiły, to powinny być - jak zauważył synoptyk - symboliczne. Niebo będzie raczej pogodne, ale nadal niestety głosującym mieszkańcom towarzyszyć będzie chłodna temperatura, w okolicach 6-7 stopni. Wiatr powinien być umiarkowany, porywisty oraz północny.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!