Policja.

i

Autor: Lukas Plewnia flickr.com4 Policja.

Wszedł na cudzą posesję i po prostu odjechał kradzionym autem

2021-08-27 7:52

Policjanci ze Śremu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Opel Zafira. Złodziej w nocy wszedł na teren prywatnej posesji w gminie Książ Wielkopolski i wyjechał z niej oplem, w którym były kluczyki oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi.

W minioną niedzielę, 22 sierpnia, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że w nocy na terenie małej wioski w gminie Książ Wielkopolski doszło do kradzieży samochodu marki Opel Zafira, w którym były kluczyki i portfel z dokumentami oraz pieniędzmi.

Tuż po zgłoszeniu o kradzieży, policjanci prewencji, którzy szukali skradzionego auta znaleźli je w Śremie, na parkingu przy stacji paliw. Samochód wraz z portfelem, dokumentami oraz pieniędzmi jeszcze tego samego dnia wrócił do właściciela. Natomiast we wtorek, 24 sierpnia, pracujący nad sprawą funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego wpadli na trop złodzieja samochodu, którym okazał się 40-letni mieszkaniec Śremu.  

Sprawca kradzieży został zatrzymany, usłyszał zarzut, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Jak się okazało nigdy nie posiadał on prawa jazdy, ale był już wcześniej notowany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Z jego wyjaśnień wynika, że kiedy kradł auto, to był po imprezie i znowu był nietrzeźwy. Wykorzystał fakt, że samochód był otwarty i znajdowały się w nim kluczyki.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE