Joe Biden w Pałacu Prezydenckim

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRESS Joe Biden w Pałacu Prezydenckim

Wizyta Joe Bidena w Polsce. Czy prezydent USA odwiedzi swoich żołnierzy w Poznaniu i w Powidzu?

2023-02-21 9:53

Wizyta Joe Bidena w Polsce. Amerykański prezydent spędzi w naszym kraju dwa dni, a głównymi punktami wizyty są przemówienia w stolicy oraz spotkania z prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz spotkanie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Czy Joe Biden odwiedzi amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonują w Wielkopolsce? Sprawdziliśmy plan wizyty Bidena w Polsce.

Wizyta Joe Bidena w Polsce

Joe Biden we wtorek (21 lutego) przyleci do Polski i spędzi w naszym kraju dwa dni. Na początku wizyty spotka się w Pałacu Prezydenckim z Andrzejem Dudą. Ważnym punktem wizyty jest przemówienie amerykańskiego przywódcy w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Odbędzie się ono o godzinie 17:30. Każdy, kto chciałby zobaczyć na żywo prezydenta USA i usłyszeć przemówienie w Arkadach Kubickiego, musi najpierw się zarejestrować, a o szczegółach piszemy TUTAJ.

Czy Joe Biden odwiedzi amerykańskich żołnierzy?

W Polsce stacjonuje wielu amerykańskich żołnierzy. W naszym kraju jest ich około 4,5 tysiąca. Dwie bazy znajdują się także na terenie województwa wielkopolskiego. W Poznaniu znajduje się Wysunięte Dowództwo V Korpusu Sił Lądowych USA. Jego głównym zadaniem jest koordynacja działań i nadzór nad siłami lądowymi USA znajdującymi się w Europie, planowanie operacyjne oraz współpraca i synchronizacja działań sił amerykańskich z wojskami innych państw NATO.

Druga baza znajduje się w Powidzu, gdzie stacjonuje rotacyjnie jeden z zespołów zadaniowych Brygady Lotnictwa Bojowego (CAB). To tam znajdują się cztery śmigłowce UH-60 Black Hawk oraz cztery śmigłowcami AH-64 Apache.

W Powidzu znajduje się też Batalion Wsparcia Bojowego, czyli logistyczna jednostka dysponująca ponad 750-osobowym personelem i 160 elementami wyposażenia.

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy Joe Biden odwiedzi amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonują w Wielkopolsce? W oficjalnym planie wizyty nie ma takiego punktu.

Joe Biden w Polsce. Plan wizyty prezydenta USA

Wtorek (21 lutego)

  • Przylot na lotnisko Okęcie
  • godz. 13:00 - spotkanie w Pałacu Prezydenckim z Andrzejem Dudą
  • 17:30 - przemówienie Joe Bidena w Arkadach Kubickiego w Warszawie

Środa (22 lutego)

  • Spotkanie prezydentów B9 z udziałem prezydentów Polski i USA
  • Spotkanie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem oraz pracownikami ambasady USA
  • Odlot do Waszyngtonu
Przejazd kolumny z Joe Bidenem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE