Wiśniewski: Decyzje rządu dotyczące transportu publicznego są oderwane od rzeczywistości

2020-03-24 15:25 IN
Wiceprezydent Poznania o zmianach w komunikacji miejskiej
Autor: MOs810/wikipedia.org

Wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski ostro skomentował decyzję rządu o ograniczeniu liczby osób, które mogę w jednym czasie poruszać się komunikacją miejską.

Decyzje rządu są oderwane od rzeczywistości - skomentował decyzję o ograniczeniach w komunikacji miejskiej wiceprezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski.

Decyzje rządu w zakresie transportu publicznego i nowych obostrzeń są totalnie oderwane od rzeczywistości i stwarzają większe zagrożenie dla ludzi. Apeluję o ich cofnięcie!!! Ludzie będą teraz tłoczyć się na przystankach, bo nie będą mogli wejść do tramwaju czy autobusu w imię jakichś nieżyciowych limitów i tym samym dotrzeć do pracy - pisze na swoim facebookowym profilu wiceprezydent.

Zdaniem Wiśniewskiego nikt nie jest w stanie zweryfikować ani spełnić decyzji rządu. We wpisie dodaje, że Poznań nawet w normalnych warunkach nie miałby tylu motorniczych by spełnić żądania rządu.

To co możemy zrobić to jedynie dorzucić jeszcze kilka kursów w godzinach szczytu i dłuższe pojazdy plus roztropność pasażerów. Na koniec taka refleksja. Jak chce się rzeczywiście walczyć z koronawirusem, to trzeba to robić konsekwentnie. Nie może być tak iż wprowadza się oderwane od realiów obostrzenia, a jednocześnie chce się organizować wybory prezydenckie, szkolić ludzi, powoływać komisje etc. Coś tu nie gra. Chyba że ktoś za wszelką cenę dąży do tych wyborów. Dlaczego? To pytanie retoryczne - kończy Wiśniewski.

Przypomnijmy wpis wiceprezydenta dotyczy nowych obostrzeń, które dzisiaj wprowadził rząd. Wśród nich jest między innymi zmniejszenie liczby osób, które w jednym czasie będą poruszać się komunikacją miejską. Wewnątrz tramwaju czy autobusu może być ich o połowę mniej niż miejsc siedzących.

Zobaczcie komentarz prezydenta: 

Wiceprezydent Poznania o zmianach w komunikacji miejskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

ZOBACZ TAKŻE:

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.