Wielkopolskie: wypadek na A2. Dwie osoby ranne, lądował śmigłowiec LPR. Utrudnienia potrwają kilka godzin

2021-07-31 10:57
Wielkopolskie: wypadek na A2. Dwie osoby ranne, lądował śmigłowiec LPR. Utrudnienia potrwają kilka godzin
Autor: Wikimedia Commons/Lowdown

Zablokowana jest autostrada A2 po wypadku, do którego doszło w sobotę rano. Nieprzejezdny jest odcinek między węzłem Buk i Nowy Tomyśl. W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby.

AKTUALIZACJA:

Ok. godz. 10.30 zakończyły się powypadkowe utrudnienia w ruchu na autostradzie A2 w kierunku Świecka. Obecnie trwa rozładowywanie zatoru.

Do zdarzenia doszło przed godz. 9. na 139. kilometrze autostrady A2 w kierunku na Świecko. Jak poinformował PAP dyżurny wielkopolskich strażaków, w wypadku ranne zostały dwie osoby.

Obecnie na miejscu działają służby, w tym 5 zastępów straży.

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu we Wrocławiu

Jak poinformował dyżurny punktu informacji drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA, ze wstępnych informacji wynika, iż w zdarzeniu brał udział jeden pojazd; auto osobowe z nieustalonych jeszcze przyczyn wpadło do rowu.

Autostrada w kierunku na Świecko na odcinku między węzłem Buk i Nowy Tomyśl jest obecnie całkowicie zablokowana. Ze względu na lądowanie śmigłowca LPR czasowo wstrzymano także ruch w kierunku Warszawy.

Utrudnienia w ruchu po wypadku mogą potrwać nawet kilka godzin

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE