Wielkopolskie miejscówki, w których w wakacje wypoczywają dzieci, sprawdził Sanepid!

2022-07-01 15:00
Zabawki
Autor: Unsplash

Wielkopolskie miejscówki są bezpieczne dla dzieci! Sanepid sprawdził 80 ośrodków, w których wypoczywają pociechy. Nie wystawiono ani jednego mandatu!

Wielkopolskie miejscówki, w których w wakacje wypoczywają dzieci, sprawdził Sanepid! Pod lupę wzięto obiekty noclegowe całoroczne i sezonowe. Wniosek jest jeden - młodzi poznaniacy mogą czuć się bezpiecznie.

Dokonano 80 kontroli. Mandatów karnych nie wystawiono w tym zakresie. Wydano jedną decyzję administracyjną

mówi nam Wiesława Kostuj z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Sprawdzane były warunki zakwaterowania oraz warunki do uprawiania sportu i rekreacji.

Kontrolowaliśmy place rekreacyjne, boiska, place zabaw, jak również stan techniczny tych urządzeń, stan nawierzchni. Ważny był również techniczny stan ogrodzenia, zabezpieczenie otworów kanalizacyjnych, studzienek, piaskownic, m.in. przed zanieczyszczeniami odpadami zwierzęcymi.

Kontrole w czasie wakacji będą kontynuowane. Sanepid sprawdza również obiekty, w których wypoczywają dorośli.

Jak dobrze znasz kultowe animacje Disneya? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
W dniu których urodzin Aurora miała ukłuć się wrzecionem i zapaść w głęboki sen?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE