Wichury nad Polską

i

Autor: Domin Wichury nad Polską

Wielkopolska: z powodu wichur 30 tys. ludzi nie ma prądu

2022-01-17 11:09

Przez awarie spowodowane przewróconymi przez silny wiatr drzewami w Wielkopolsce około 30 tys. obiorców nie ma prądu – przekazał w poniedziałek PAP rzecznik prasowy spółki Enea Operator Mateusz Gościniak.

Gościniak wskazał, że największe problemy z dostawami energii elektrycznej występują obecnie w okolicach Szamotuł i Gniezna, gdzie łącznie prądu nie ma około 20 tys. odbiorców. "W tych dwóch rejonach jest najwięcej awarii na sieci średniego napięcia" – powiedział.

Dodał, że główną przyczyną awarii są powalone przez wiatr drzewa. Przyznał, że do czasu ustania wichur trudno jest określić, kiedy usterki zostaną usunięte.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w poniedziałek w Wielkopolsce wiejący z zachodu i północnego zachodu wiatr będzie osiągał średnią prędkość od 35 km/h do 50 km/h, a w porywach do 100 km/h. Synoptycy prognozują, że wichury ustąpią w poniedziałek po południu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE