Gołoledź

i

Autor: Pixabay Gołoledź na Warmii i Mazurach - zdj. ilustracyjne.

Wielkopolska: IMGW ostrzega przed gołoledzią!

2023-01-29 14:06

Uwaga mieszkańcy Wielkopolski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed powodującymi gołoledź opadami marznącego deszczu. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku do 7 rano!

Według ostrzeżenia IMGW do godz. 12 na obszarze 29 powiatów południowej, wschodniej, zachodniej i centralnej Wielkopolski prognozowane są słabe opady marznącej mżawki lub deszczu powodujące gołoledź.

Z kolei na terenie czerech powiatów na północy regionu, tj. pow. chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego i złotowskiego, marznące opady deszczu mają ustąpić do godz. 10.

IMGW wydało aktualizację komunikatu o gołoledzi. Według prognoz IMGW od niedzieli, od godz. 14, do poniedziałku, do godz. 7 rano, na terenie 11 powiatów wschodniej i południowej Wielkopolski miejscami mogą wystąpić słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź.

Synoptycy określili prawdopodobieństwo wystąpienia opadów na 75 proc

QUIZ. Lapsusy językowe gorsze niż gafy towarzyskie! 8/12 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 12
Na początek powitanie w mejlu: Dzień dobry, panie Leszczu! Że jak?!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE