Wielkopolscy terytorialsi pomagają wolontariuszom

i

Autor: 12 WBOT

Wielkopolscy terytorialsi w Szlachetnej Paczce? Żołnierze pomagali wolontariuszom

2020-12-14 20:00

Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagali pakować i dostarczyć paczki w ramach Weekendu Cudów.

Dwa bataliony wielkopolskiej brygady zaangażowały się w tym roku w pomoc wolontariuszom Szlachetnej Paczki. Żołnierze pomagali najpierw w pakowaniu paczek, a później w dostarczaniu ich do potrzebujących rodzin. Wszystko to działo się w ramach dorocznego "Weekendu Cudów".

Jako batalion, po raz drugi przyłączamy się do pomocy Szlachetnej Paczce. Wśród nas są osoby i rodziny, które znalazły się w trudnym położeniu. Wolontariusze i darczyńcy przed świętami spełniają ich marzenia a my pomagamy w dostarczeniu prezentów. Tym razem postanowiliśmy również kupić węgiel dla starszej pani. Gdy docieramy z prezentami do tych ludzi, ich uśmiech na twarzy jest dla nas bezcenny – mówi ppor. ks. Mateusz Kubiak – kapelan 124 batalionu lekkiej piechoty w Śremie.

Szlachetna Paczka od 20 lat pomaga rodzinom w potrzebie. Dzięki wolontariuszom i darczyńcom mogą dotrzeć do osób które najbardziej tej pomocy pottzebują. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi a z kolei darczyńcy przygotowują odpowiednią pomoc.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Posłuchaj o maśle. Dowiedz się, czy jest zdrowe. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Ostatni wywiad z Piotrem Machalicą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE