Avenida

i

Autor: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wielka przeprowadzka ropuch spod galerii handlowej w centrum miasta!

2022-04-27 22:20

Ropuchy zielone przeprowadzają się spod Avenidy. To konieczne, ponieważ zbiornik w okolicach galerii będzie przebudowany. Płazy zostaną przeniesione do zbiornika wybudowanego specjalnie dla nich na Hipodromie Wola. Odłowionych jest już ponad 50 dorosłych płazów. Pojawiają się już osobniki młode.

Wielka przeprowadzka ropuch spod Avenidy! Płazy przenoszone są z okolic galerii handlowej do zbiornika wybudowanego specjalnie dla nich na Hipodromie Wola.

Ta populacja, która żyje w centrum Poznania, ona nie ma tam już miejsca do dalszego funkcjonowania. Ten zbiornik ma też zostać przebudowany

mówi nam doktor Mikołaj Kaczmarski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ropucha zielona to gatunek ściśle chroniony. Odłowionych jest już ponad 50 dorosłych płazów. Specjaliści szacują, że docelowo będzie ich od około 100 do 200. Ropucha zielona dobrze radzi sobie w terenach miejskich.

Wiele zbiorników przeciwpożarowych na wypadek jakiś zdarzeń było zlokalizowanych wzdłuż torów i ropuchy w tych zbiorniczkach fantastycznie się czuły. Tych zbiorników już w większości nie ma, więc gdy tylko przed Avenidą powstała fontanna, płazy bardzo ochoczo zaczęły korzystać z tego zasobu.

Teren jest zabudowywany. Przeniesienie ich jest więc konieczne.

QUIZ. Maturalne przesądy. One przyniosą szczęście na egzaminie!

Pytanie 1 z 10
Aby zdać maturę nie można
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE