Więcej afrykańskich kleszczy może być w Wielkopolsce!

2022-12-19 15:46
Kleszcze atakują jesienią
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Te coraz lepiej się czują się w naszym klimacie. Przez egzotyczne pajęczaki możemy zachorować np. na ​gorączkę zachodniego Nilu.

Do nas docierają na zwierzętach, najczęściej na ptakach wędrownych. Kiedyś bardzo szybko umierały, teraz przez gorące i suche lata mogą trochę dłużej pożyć. Mogą nas szukać jako pożywienia.

- mówi dr Anna Wierzbicka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i dodaje, że afrykańskie kleszcze przenoszą choroby często nieznane przez lekarzy pierwszego kontaktu.

Po prostu lekarze pierwszego kontaktu najpierw sprawdzają te najbardziej prawdopodobne choroby, a potem dopiero idą w choroby rzadkie.

Kleszcze przenoszą boreliozę, babesziozę czy anaplazmozę. Przez egzotyczne pajęczaki możemy zachorować też na gorączkę zachodniego Nilu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

NAJLEPSZE GRY 2023, ELEKTRYCZNE POTWORY, FORMA NA LATO I KONCERTY 2023 | ESKA XD #064
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE