Konferencja prasowa zapowiadająca Finał Plebiscytu Książki Roku 2019

i

Autor: Beniamin Piłat - Radio Eska Konferencja prasowa zapowiadająca Finał Plebiscytu Książki Roku 2019

Weekend z książką w Poznaniu - Finał Plebiscytu Książki Roku 2019!

2020-02-21 15:15

Już w weekend 6 marca w Starym Browarze odbędzie się Finał Plebiscytu Książki Roku 2019. Wśród nominowanych jest 230 książek w 12 kategoriach. Głosować można cały czas na stronie internetowej wydarzenia.

Weekend z Książką w Poznaniu! Już 6 marca rozpocznie się prawdziwe czytelnicze święto. Jest to związane z Plebiscytem Książka Roku 2019. Wśród nominowanych znalazło się aż 230 tytułów w 12 kategoriach.

Są nominowane książki w 12 kategoriach. Są to książki najpopularniejsze i najlepiej oceniane przez czytelników w danym roku. W każdej kategorii nominowanych jest 20 książek, oprócz horrorów. W horrorze mamy akurat 10 pozycji

- mówi Izabela Sadowska z portalu lubimyczytać.pl Swoje głosy oddawać można poprzez stronę internetową plebiscytu.

Czekamy na wszystkie głosy. Tych głosów jest bardzo dużo. W zeszłym roku mieliśmy 130 tysięcy głosów. W tym roku już pobiliśmy taką magiczną barierę 200 tysięcy głosów.

Podczas Weekendu z Książką będzie można wziąć udział w spotkaniach autorskich z najpopularniejszymi pisarzami nie tylko z Polski, ale z całego świata. Natomiast w niedzielę 8 marca poznaniacy będą mogli wziąć udział w wielkiej wymianie książek.

Akcja ma zasady takie, że każdy może przynieść 5 książek, które wydano po 2000 roku, nie są zniszczone i takie, które chcemy puścić w obieg i dać im drugie życie.

mówi Magdalena Kowalak ze Starego Browaru. Szczegóły poszczególnych wydarzeń można śledzić na stronach internetowych plebiscytu oraz na Facebooku.

O włos od tragedii. Kierowców uratował refleks