Rower.

i

Autor: Daniel Kruczynski flickr.com Rower.

We wtorek startuje walka o miano Rowerowej Stolicy Polski!

2021-06-01 7:52

1 czerwca zaczyna się rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pokażmy że to Poznań zasługuje na ten tytuł. Akcja potrwa cały czerwiec. Jedyne co trzeba zrobić to ściągnąć aplikację na telefon, wybrać Poznań i kręcić na rowerze jak najwięcej kilometrów - nad Maltą, na Wartostradzie, nad jeziorami, czy jadąc do pracy lub szkoły. Dla tych, którzy przejadą rowerem najwięcej kilometrów czekają nagrody.

Zasady rywalizacji są proste. Aby wziąć udział w akcji wystarczy ściągnąć aplikację Aktywne Miasta na telefon (dla systemu Android znajduje się w sklepie Play, a dla systemu IOS - w sklepie Apple), zarejestrować się, wybrać Poznań i wyjeździć przez cały miesiąc na rowerze jak najwięcej kilometrów. Można to robić jadąc do pracy, szkoły lub w czasie wolnym. Kilometry dla siebie i dla Poznania można kręcić wszędzie. Nie trzeba tego robić akurat w mieście. Każda rowerowa aktywność się zapisze niezależnie od tego gdzie będziecie.

Aplikacja działa na terenie całego świata.  Zlicza przejechane kilometry, na podstawie których wyłonieni zostaną zwycięzcy rywalizacji. Bez względu na to, w jakim miejscu na świecie aktualnie się znajdujemy, możemy zbierać cenne punkty dla wybranych przez nas miasta i drużyny. Można więc wybrać Poznań, a jechać na przykład po Wielkopolskim Parku Narodowym, w górach, czy nad morzem.

ZOBACZ FILM: "Motocykle i Siedlce" - pierwsza wystawa motoryzacyjna w mieście

W zabawie bierze udział ostatecznie ponad 52 miasta i wszystkie mają równe szanse niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców. Łączna liczba przejechanych kilometrów jest bowiem dzielona przez liczbę mieszkańców. W ubiegłym roku zwyciężyła Nowa Sól, która od dwóch lat nie chce oddać koszulki lidera. 

Poza głównym pucharem dla zwycięzcy przygotowano także 5 mniejszych, które trafią do najlepszych miast w pięciu kategoriach w zależności od liczby mieszkańców: do 50 tys., do 65 tysięcy, do 100 tysięcy, do 200 tysięcy oraz powyżej 200 tysięcy. Poznań będzie w tej ostatniej kategorii rywalizował z Białymstokiem, Metropolią Bydgoszcz i Krakowem. 

Do trzech najlepszych miast w kategorii ogólnej trafią samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Organizatorzy zapewnili nagrody indywidualne ufundowane przez sponsora strategicznego - centrumrowerowe.pl:  m.in. rowery miejskie, zapięcie U-lock oraz akcesoria rowerowe. Dwa podwójne zaproszenia na weekend w Bydgoszczy (hotel w centrum miasta ze śniadaniami) otrzyma seniorka lub senior powyżej 60. roku życia z najlepszym wynikiem. 

Nagrody czekają również dla tych, którzy będą kręcić kilometry dla Poznania. 10 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn dostanie nagrody rzeczowe - karty upominkowe do sklepu sportowego oraz koszulki z logo akcji. Najlepsza rowerzystka i najlepszy rowerzysta otrzymają bon o wartości 1000 zł. Kolejne miejsca nagrodzone będą kartą o wartości 700, 500, 400, 300, 200, a po 100zł dla tych, którzy zakończą rywalizację, wśród kobiet i mężczyzn, na miejscach 7-10. Upominki w postaci specjalnych koszulek z logo akcji dostaną zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy zostaną sklasyfikowani na miejscach 11-100. Regulamin dostępny jest na stronie poznan.pl w zakładce Mobilny Poznań.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]