Wyciekły dane klientów sklepu internetowego The North Face

i

Autor: pixabay.com/rupixen zdjęcie ilustracyjne

ZAKUPY

Ważne ostrzeżenie dla klientów The North Face. Wyciek danych w znanym sklepie internetowym. Co trafiło w ręce hakerów?

2024-03-19 10:49

Klienci sklepu internetowego The North Face powinni pilnie zmienić hasła do swoich kont. Hakerzy wykradli bowiem dane wrażliwe z systemu. Choć do ataku cyberprzestępców doszło w grudniu, dopiero teraz marka o tym oficjalnie poinformowała. Sprawą zajmują się odpowiednie służby.

Wyciek danych klientów sklepu internetowego The North Face - jakie dane ukradli hakerzy?

Choć wyciek danych miał miejsce 13 grudnia 2023 r., firma poinformowała o tym dopiero teraz. Okazuje się, że ponad trzy miesiące temu doszło do "nieautoryzowanych działań w części systemów informatycznych". Tym samym skradzione miały zostać niektóre informacje o klientów sklepu internetowego The North Face. Sytuację udało się opanować, już po dwóch dniach dalszy wyciek danych był niemożliwy.

O zdarzeniu poinformowano organy ścigania, które wciąż prowadzą dochodzenie.

Atak hakerów na The North Face - jakie dane klientów skradziono?

Na ten moment wykazano, że cyberprzestępcy mogli pozyskać takie dane klientów sklepu internetowego jak adresy mailowe, imiona i nazwiska, numery telefonów, adresy rozliczeniowe czy adresy do wysyłki. W przypadku niektórych kont skradziono również historię zamówień czy informację o wybranej przez użytkownika metodzie płatności. Marka zarzeka się przy tym, że nie przechowuje tak szczegółowych danych jak numery kont czy numery kart płatniczych, zatem te informacje nie mogły zostać skradzione.

Wszyscy klienci sklepu internetowego The North Face powinni zmienić hasła do swoich kont. Ponadto w najbliższym czasie muszą zwrócić uwagę na ewentualne podejrzane maile czy SMS-y, bo mogą to być działania phishingowe wykorzystywane przez cyberprzestępców.

Już za chwilę zmieniamy czas! Internet o tym przypomina! MEMY