walentynki 2024 - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Freepik: gpointstudio

Walentynki

Walentynkowy Poznań. Co będzie się działo 14 lutego w naszym mieście? Spis wydarzeń

Święto zakochanych już tuż-tuż! Każdego roku 14 lutego tysiące par poszukuje wyjątkowych lokali i ciekawych wydarzeń, by móc świętować dzień miłości. Co przygotowuje Poznań?

Walentynki w Poznaniu!

Jesteście ciekawi na co warto zwrócić uwagę 14 lutego w stolicy Wielkopolski? Chcąc ułatwić Wam przygotowania do walentynek, sporządziliśmy listę najciekawszych wydarzeń w mieście! Polecamy zapoznać się z tym zestawieniem, a być może ułatwimy Wam zadanie. 

Walentynki 2024 w Poznaniu. Lista wydarzeń

Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych wydarzeń walentynkowych w naszym mieście. Teatr jest dobrym pomysłem w walentynki!

Spektakl - "oCZARowani"

Co jesteś w stanie zrobić, żeby wynająć mieszkanie w dobrej lokalizacji? Zapłacić dwukrotnie wyższy czynsz, czy zamieszkać z nieznajomym? Być może warto zaryzykować, bo przecież co złego może się stać? Prawda...? Ale co, jeśli plan idealny zamieni się w komiczną katastrofę? Gdy okaże się, że mieszkanie się sypie, właściciel zamiast rozwiązania problemów oferuje kawały, a kawalerka z jednym łóżkiem staje się zbyt ciasna? Czy w takiej sytuacji dwójka współlokatorów zostanie wrogami do grobowej deski, czy może cała sytuacja okaże się idealną receptą na miłość? - czytamy w opisie Teatr Komedia w Poznaniu.

Spektakl - Piękna i Bestia

Dawno, dawno temu, w dalekim kraju, w pięknym zamku, żył młody książę, którego czarodziejka uwięziła w ciele... bestii. Jeśli książę nauczy się kochać i zdobędzie wzajemną miłość, przekleństwo straci moc. Ale czas ucieka... Gdy z ofiarowanej przez czarodziejkę róży opadnie ostatni płatek, złego uroku nie da się już odwrócić. Wówczas Bestia i wszyscy jego domownicy pozostaną zaklęci na zawsze. Czy znajdzie się ktoś, kto będzie umiał zajrzeć głębiej? Dojrzeć piękno ukryte w sercu? Ktoś, kto będzie w stanie pokochać... bestię?- opisuje Teatr Muzyczny w Poznaniu, fot. Dawid Stube.

A może kino?

W tym roku we wszystkich kinach w Polsce będzie można zobaczyć naprawdę gorące premiery! W lutym na dużych ekranach zobaczymy biografię żony Elvisa Presleya, produkcję zatytułowano "Priscilla". Jednak są też filmy komediowe i coś dla fanów p mocnych nerwach. Koniecznie sprawdźcie repertuar kinowy!

Romantyczne Walentynki w Porcie Sołacz

14 lutego przy blasku księżyca czekać będzie na Was prawdziwie poetycka uczta zmysłów. Ten niezapomniany wieczór rozpoczniecie od kieliszka wybornego Champagne G.H. Mumm Grand Cordon, a następnie rozsmakujecie się w wyjątkowej, pełnej niebanalnych smaków, wykwintnej 7-daniowej kolacji, skomponowanej specjalnie na tę okazję - zapewniają organizatorzy wydarzenia.

Wieczór walentynkowy Emily w Paryżu w Młyńskiej 12

Najlepsza inspiracja na walentynki to oczywiście Paryż Miasto Romansu. W tym roku po raz drugi przeniesiemy się w klimat ukochanych miejscówek Lily Collins: Bistrot Valois czy Cafe L’Homme. Będziemy sączyć różowe koktajle w oparach miłosnej atmosfery i francuskiej nonszalancji. Dress code wieczoru to koniecznie berety, buty na platformie i mini spódniczki. Styl Audrey Hepburn & Emily w jednym! Muzycznie wiadomo: Ashley Park Mon Soleil, parkietem zawładną francuskie rytmy z grupy „do zakochania jeden krok”. Popłyń z nami, w pięknie banalnym, romantycznym stylu Emily, po tej walentynkowej nocy - czytamy na stronie lokalu.

Koncert: "O czym śpiewa miłość?"

Lirycznie, ale także żartobliwie przy pomocy piosenek z akompaniamentem fortepianu, posłuchasz o uczuciach, wzniesieniach i relacjach między dwojgiem ludzi. Data koncertu nie jest więc przypadkowa. Spędź ten wieczór z piosenką, która jest dobra na wszystko - zachęcają organizatorzy.

Śpiewają: Zuzanna Heger Maria Ilasz Izabela Kaczmarek Katarzyna Kasprzak Marcin Kordus Emilia Mazur Paulina Meller-Kmiecik Dorota Piekarczyk Joanna Pietrucha Klaudia Pietrzak Kinga Wojcieszak Łukasz Wolf oraz Tomek Mazur – fortepian.

Kolacja walentynkowa w restauracji Rynek

Czy jest lepszy sposób na uczczenie miłości niż podczas romantycznej kolacji w wyjątkowym miejscu? Pytają organizatorzy i zachęcają od spędzenia tego wyjątkowego dnia w gmachu hotelu. 

Dołącz do nas 14 lutego 2024 roku o godzinie 20:00 na niezapomnianą Walentynkową Kolację w Restauracji Rynek! Co Ciebie czeka? Welcome Drink, Amuse Bouche, 4 wyjątkowe dania, muzyka na żywo - czytamy.

Walentynki Grubych, Smutnych i Samotnych

Nie mamy nic przeciwko Walentynkom Ale lubimy świętować je na swój sposób. Korzystamy z tej słodko-pierdzącej otoczki i od lat robimy swoje wydarzenia. Sale dekorujemy w serca, ubieramy się jak GOTOWI NA WSZYSTKO i lecimy w najromantyczniejszy koncert z pogranicza szkolnej dyskoteki, loży szyderców i najromantyczniejszej randki - deklarują organizatorzy.

Muzyczną zabawę zaplanowano 11 lutego o godzinie 18:30.

Targi Rozmaitości

Już po raz czwarty zapraszamy na poznańskie targi sztuki, rękodzieła i designu do Concordia Design Poznań. Znajdziesz u nas przedmioty przez duże P, zarówno te wykonane z miłością, jak i te obdarzone historią: pachnące świece, rozgrzewające napary, niebanalną biżuterię, świąteczne dekoracje, aromatyczne przetwory na zimowe poranki i wieczory, autorską ceramikę, plakaty i dekoracje do każdego wnętrza, ciepłe sweterki, torby, torebki, czapki i szaliki oraz selekcję rzeczy z drugiej ręki.Stoiska z produktami lokalnych marek przeplatamy ze stoiskami vintage, oferując odwiedzającym selekcję doznań estetycznych i jakościowych - czytamy.

Wstęp jest wolny. Wydarzenie zaplanowano 10 i 11 lutego. W godzinach od 11 do 19:00 na terenie Concordia Design Poznań.

Sprawdźcie, jak prezentował się pchli targ w Poznaniu!

Walentynki - randka z gwiazdą, prezenty i CEGŁA #EwelinaPyta