plac zabaw

i

Autor: Urząd Miasta Poznania

Inwestycje

Nietypowy plac zabaw powstał w Suchym Lecie. Większość atrakcji wykonano z recyclingu

2023-06-01 18:39

W dzień dziecka (1 czerwca) na terenie wysypiska w Suchym Lesie otwarty został wyjątkowy plac zabaw. Większość atrakcji została tam wykonana z recyklingu, a całość tworzy ścieżkę edukacyjną, na której najmłodsi poznają zagadnienia związane z ekologią. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Ekologiczny plac zabaw w Suchym Lesie

Ekologiczny plac zabaw ze ścieżką edukacyjno-informacyjną został otwarty na terenie wysypiska w Suchym Lesie. Wykonane z odpadów atrakcje przetestowali już najmłodsi.

- Bardzo nam się podoba, można grać na pudełku i fajnie to jest wykorzystane, że nie trzeba było wyrzucać, tylko można było coś z tego zrobić.

- Bardzo pomysłowe, że można wykorzystać jakąś rzecz, a nie ją wyrzucać.

- Naprawdę jest fajnie. Tak to byśmy się nudzili w szkole.

Tak brzmiały komentarze dzieci, z którymi udało nam się porozmawiać na terenie placu zabaw.

- Wykorzystaliśmy największą ilość opon, ponad 1000 sztuk, mamy tu również bębny od pralek. Utworzyliśmy również ZZO Band, czyli ekspozycję, która zawiera elementy do grania właśnie z opadów - dodała Michalina Magdziarz z Zakładu Zagospodarowania Odpadów. - Z nowego placu zabaw będą teraz mogły korzystać szkoły z całego kraju do prowadzenia lekcji edukacji ekologicznej - dodała.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE