Po meczu z Wartą kibice świętowali z piłkarzami mistrzostwo pod stadionem przy Bułgarskiej

i

Autor: fot. Lech Poznań/Przemysław Szyszka

W sobotę Lech Poznań świętować będzie MISTRZOSTWO POLSKI

2022-05-20 7:41

Na kolejkę przed końcem rozgrywek Lech Poznań zapewnił sobie pierwsze miejsce w Ekstraklasie. Po siedmiu latach odzyskał tytuł Mistrza Polski. W sobotę, 21 maja odbędzie się ostatni ligowy mecz z Zagłębiem Lubin, po którym przyjdzie czas na fetę. Ta ostatecznie odbędzie na placu Marka, na terenie MTP.

Mecz z Zagłębiem oraz wręczanie pucharu i złotych medali Lechowi za mistrzostwo oglądać będzie komplet widzów - ponad 40 tysięcy. Część z nich - ale pewnie również kibice, którzy nie będą tego dnia na stadionie - wybiorą się na fetę. Ta odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, na pl. Marka, gdzie podczas półmaratonu i maratonu usytuowana jest meta. 

Przy okazji poprzednich mistrzostw - w 2010 i 2015 roku - fety odbywały się odpowiednio na Starym Rynku i placu Adama Mickiewicza. Teraz te miejsca lub ulice w ich sąsiedztwie są remontowane, więc klub musiał znaleźć inną lokalizację, która byłaby w stanie pomieścić kilkadziesiąt tysięcy osób. Padały różne propozycje, ale ostatecznie udało się dojść do porozumienia z Grupą MTP, która zgodziła się, by to na jej terenie świętować pierwsze od 7 lat mistrzostwo poznańskiego klubu. 

- Tradycji musi stać się zadość, więc nasi piłkarze ruszą sprzed stadionu piętrowym londyńskim autobusem. Ciekawostka jest taka, że będzie to ten sam pojazd, co siedem lat temu - przyznaje Wojciech Terpiłowski, szef działu marketingu wizerunkowego Lecha Poznań.

Trasa przejazdu poprowadzi ze stadionu ulicami Ptasią i Bułgarską, gdzie będzie pierwsza okazja do wspólnego celebrowania - na wysokości stojącej przy stadionie lokomotywy. Tam zespół pojawi się około godziny 21.30 i spędzi tam co najmniej kwadrans. Później ruszy i skręci w ulicę Grunwaldzką w stronę centrum - po drodze będzie można pojazdowi towarzyszyć w drodze do terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tam na placu Marka odbędzie się kulminacyjny moment fety, czyli spotkanie z kibicami, którzy będą mogli dostać się na teren MTP wcześniej od strony ulicy Bukowskiej wejściami numer 6 i 7- pozostałe będą zamknięte. Na terenie targów nie będą czynne żadne stoiska gastronomiczne, a pojemność przygotowanej tam strefy jest ograniczona. 

Mecz z Zagłębiem Lubin rozpocznie się o 17:30. Zespół pojawi się na placu Marka na MTP po godzinie 22. W związku z pomeczowym przemarszem na mecz najlepiej pojechać komunikacją publiczną, która tradycyjnie będzie wzmocniona w dniu meczu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE