W Poznaniu znają się na szkoleniu psów przewodników! Jak wygląda ten proces?

2021-07-30 15:30

Labrador Pies Przewodnik. Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych to organizacja, która działa w Poznaniu już od blisko 20 lat. Dzięki jej działaniom osoby niewidome mogą odmienić swoje życie. Obecność psa przewodnika jest nieocenioną pomocą. Jednak wytrenowanie takiego zwierzęcia to długa droga.

Nie jest tajemnicą, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Jednak w niektórych przypadkach, to ktoś więcej, niż. Psy przewodnicy odmieniają życie osób niewidomych. Dzięki ich pomocy mogą samodzielnie poruszać się po mieście czy korzystać z komunikacji zbiorowej. Zadaniem wytrenowanego zwierzaka jest ostrzec o przeszkodach na drodze, pomóc znaleźć drzwi czy wolne miejsce na przystanku.

Jednak zanim pies stanie się przewodnikiem, musi przejść długą drogę. W Poznaniu mamy od tego ekspertów! Labrador Pies Przewodnik. Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych to jedyna w Polsce organizacja, która należy do Międzynarodowej Federacji Psów Przewodników (IGDF). Szkolą psy, które po zdaniu egzaminu uzyskują respektowany w wielu krajach świata certyfikat.

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK

Fundacja zajmuje się także szkoleniem psów, które mają pomagać osobom mierzącym się z traumami. Wybudzają z koszmarów oraz odwracają uwagę w czasie ataku paniki.

Jak wygląda praca fundacji i przygotowywanie psów do tak poważnych zadań? O to pyta Ewa Stefanowicz:

Posłuchaj całej rozmowy z Ireną Semmler z Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych. Labrador Pies Przewodnik.

W czerwcu 2021 roku organizacja Labrador Pies Przewodnik przekazała jednocześnie, aż 8 psów przewodników. To prawdziwy ewenement w skali kraju! Zobaczcie relację z tej uroczystości:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE